Bitdefender

• Site: www.bitdefender.ro

Evaluari companie Bitdefender

Am avut parte de o experienta foarte placuta in Bitdefender si consider ca a fost cea mai buna alegere pentru a ma dezvolta la inceput de cariera.

03.09.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- te poti dezvolta extraordinar de repede intrucat proiectele sunt foarte complexe si se folosesc tehnologii de ultima ora
- programul este flexibil si sunt intelegatori cu studentii
- colegii sunt, in general, foarte inteligenti, pasionati de domeniu si foarte de treaba, in birou fiind o atmosfera placuta
- salarii mari pentru juniori
- balanta munca/viata personala este echilibrata
- fiecare echipa are cumva controlul a ceea ce se intampla in cadrul sau, echipele fiind un fel de stat in stat

Contra
- departamentul de HR este degeaba, neexistand nici un fel de evaluare a angajatilor sau de activitati organizate de firma
- desi salariile pentru juniori sunt mari (poate peste medie), ele nu cresc in concordanta cu experienta acumulata (in primul rand pentru ca nu exista o evaluare) si, din cate cunosc, pentru pozitii de middle sau senior salariile sunt cel mult la nivelul pietei. Practic, ei iau tineri cu foarte mult potential, care cresc intr-un an cat altii in 5, dupa care ii tin pe salariul initial, iar daca vin cu o propunere de renegociere (in general ceruta), acorda maximum 20%. Din acest motiv, multi tineri pleaca, pentru ca avand experienta acumulata in Bitdefender isi pot lua salariu dublu in oricare alta firma.
- nu exista bonusuri
- nu prea exista sanse de promovare in interiorul firmei
- de multe ori, nu se stie ce se doreste de la un proiect, iar directiile se schimba destul de des

- luati-va un head of HR tanar, competent si implicat
- mariti salariile in functie de cat de mult s-a dezvoltat omul, nu in functie de grila pe care o aveti
- n-ar strica niste bonusuri si niste sanse de promovare

Full time - Software Developer - Bucuresti

Foarte neseriosi!

29.08.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Absolut nimic bun

O companie care pune accent pe alte valori decat pe skilurile oamenilor.

20.08.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
mediu placut, colegi ok, salarii ok dar nu foarte mari.

Super placuta atmosfera si oamenii

10.08.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
mediu placut de lucru

Oferte care ti s-ar potrivi

O companie placuta si flexibila.

02.08.2018 - Full time Util (5)

Pro
Dezvoltare lucruri noi mereu