Bitdefender

IT&C

• Site: www.bitdefender.ro

Evaluari companie Bitdefender

Interviul- O experienta de toate felurile - de la dezamagire initiala, la cel mai emotionat si profesionist interviu.

08.03.2018 Util (12)

Pro
Un interviu relax, oameni frumosi
Am avut sansa ca interviul final sa il am cu fondatorul BitDefender - dl. Florin Talpes.

Contra
La primul interviu mi s-a spus sa urc ca ma asteapta dna "x" la etajul... ajunsa acolo, m-am trezit pe un hol mic, max 2 m patrati, 2 usi de lift, o usa de la scara, si 2 usi de intrare, cu vizibilitate zero. Iese o fata, o intreb incotro sa o iau, ca am interviu cu... imi recomanda sa o sun pe dna "x", intrucat nu e recomandat sa intru eu si sa umblu prin firma. A treb sa intru in mail, sa caut nr de tel al dnei "x", sa o anunt ca am ajuns la etajul unde a spus ca ma asteapta... dupa care am mai asteptat inca 5 min. Mi s-a parut o totala lipsa de profesionalism.
Altfel, interviul s-a dovedit a fi super ok, oameni faini, care m-au facut sa imi doresc si mai mult sa lucrez cu ei.
Ulterior acestui interviu (asteptam oferta), am avut surprinderea de a fi invitata la un alt interviu sustinut de fondatorul Bitdefender (Florin Talpes) - un interviu scurt, care a inceput cumva prin intimidare - sublinia pe cv-ul meu perioada lucrata la fiecare companie din trecut. Ulterior, m-a intrebat ce as face in situatia x, si in situatia y, ce as alege sa fac.
Intrebarea finala si cumva eliminatorie zic eu - daca am eu vreo intrebare pt dansul. ( aici, zic eu, trebuie sa fiti pregatiti cu o inteebare sclipitoare) - eu am fost extrem de emotionata si am adresat o intrebare standard, iar feedback-ul a fost direct. "Hm, o intebare standard"

Am cerut feedback in incercarea de a-mi imbunatati skill-urile - pentru a sti unde am gresit la interviu (dupa ce am primit mail ca am pierdut postul), nu am primit.
As recomanda putin mai multa organizare in departamentul de HR (sau poate e doar o impresie gresita...)

Bucuresti

Overall, un loc ok pentru a iti incepe cariera in IT

03.12.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Colectivul, in cea mai mare parte format din oameni foarte ok, rabdatoari, in general buni la ceea ce fac, si dispusi sa te invete - daca tragi de ei
- Multitudinea de infrastructuri ale clientilor la care esti expus, lucru benefic dpdv al cunostintelor (teoretice) pe care le-ai putea dobandi
- Dpmdv, o oportunitate buna pentru oameni la inceput de drum in cariera
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie care pare sa fie pe un trend crescator si care construieste un brand de succes
- Overall, un loc stabil de munca - si caldut, pentru cei ce cauta asa ceva

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Bitdefender

La nivel organizational este ca un partid politic.
Interesele primeaza in fata progresului.

30.11.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
In anumite pozitii de management exista libertatea de a imbunatati lucrurile.

Companie destul de ok

27.11.2017 Util (13)

Pro
Mediu de lucru atractiv, angajati tineri si dispusi la interactiuni cu un grad ridicat de profesionalism

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Mediu de lucru foarte ok

25.11.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Cultura organizationala buna
Atmosfera relaxata

Locuri de munca Avangate
Avangate
Locuri de munca METRO SYSTEMS Romania
METRO SYSTEMS Romania
- salariu bun- beneficii ok- colegi ok- teambuilding
Senior QA Engineer
Colegi prietenosi. Sefi de treaba si ajutatori.
Bonus AnualBonuri de masaDiverse reduceri
RPA Developer