Bunge Romania

Fax: 021.305.3202
    Site: www.bunge.com / www.floriol.ro

Evaluari companie Bunge Romania

Management orientat catre esec

28.09.2018 - Fost angajat Util (1)

Pro
Mai gasesti oameni cu experienta.
Locatii accesibile.

Contra
Compania genereaza o stare de nervozitate in randul oamenilor, managementul sustinand-o din frustrarile lipsei de pregatire si antecedentelor.
Au fost promovati in pozitii mari, oameni cu nivel de educatie scazut, fara o evaluare obiectiva, cu rezultate vizibil proaste, oameni ce nu pot creste faptic valorile companiei dar au o parere foarte buna despre ei. Dupa promovarea managementului romanesc, lucrurile merg din rau in mai rau.
Existe grupuri de influenta, grupuri ce formeaza de multe ori imagine negativa celor ce nu sunt de acord cu:"-Faci asta, ca asa zic eu!", fara o argumentare logica, de aici incepand problemele.
Se fac concedieri periodice, sub forma " a ales sa isi continue cariera in afara companiei", de multe ori iesind tapi ispasitori, persoane pregatite si cu coloana vertebrala.
Nu se pretuieste resursa umana pregatita, plecand pana la 3-4 oameni intr-o saptamana, fara a preda materiale sau atributii.
Exista posturi in care se munceste foarte mult, in mod repetat, efortul nefiind rasplatit, managementul superior culegand laurii.
De cele mai mult ori, HR-ul nu ia parte la aplanarea conflictelor si nu are opinie proprie, luand in calcul situatia reala, ci adopta si duce mai departe parerea formatorilor de opinie.

Evaluarea obiectiva a managementului existent de catre o firma Externa de audit.
Conducerea are nevoie de ajutor extern in clarificarea problemelor si implementarea unei strategii pe termen lung, deoarece nu au personalul necesar.
Adoptarea strategiei de management constructiv, in defavoarea ofensivei.

Bucuresti

O experienta de la dulce la amar.

28.09.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Uneori gasesti si oameni de calitate cu care poti sa lucrezi in conditii normale.

De evitat acesta companie, mediu de lucru extrem de neplacut.

10.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Nimic bun in aceasta companie.

Contrast puternic intre ceea ce prezinta si ceea ce ofera de fapt!

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Locatia: Accesibilitate metrou
Colectiv: am intalnit persoane de calitate

Forme fara fond. Multa politica ieftina, se cauta vinovati nu solutii.

03.10.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Nimic special de zis aici.

Agent Servicii Clienti
Locatie buna, salariu la timp. Poate cel mai bun lucru pe care il poti lua din CGS este faptul ca ...
SalariuBonuri de masa
Programator Senior C++
posibilitatea de a evolua in cadrul companiei, salariu atractiv
Agent Servicii Clienti
Junior Tester