Bunge Romania

• Tel: 021.305.3200
    Fax: 021.305.3202
    Site: www.bunge.com / www.floriol.ro

Evaluari companie Bunge Romania

Forme fara fond. Multa politica ieftina, se cauta vinovati nu solutii.

03.10.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Nimic special de zis aici.

Contra
Nu se asuma responsabilitati. Superiorii se spala pe maine fara ezite, lasandu-te sa te descurci cu problemele. Comunicarea este de departea cea mai defectuoasa, facand o comparatie cu alte companii. Se vorbeste foarte mult si se fac foarte putine.
Este o companie care din punctul meu de vedere nu are o directie clara, obiective, valori. (vorbesc pentru punctul de lucru din Lehliu Gara - fabricile de crushing si biodiesel).
Nu exista sistem de bonusare, nu esti evaluat pe baza unor indici de performanta personalizati (toata fabrica are acelasi obiectiv ca si plant manager-ul, si evaluare se face in functie de starea de spirit).
Managementul are un comportament despotic, se folosesc expresii de genul : "Ai grija ca ma contrazici si nu-mi place".
Deciziile nu se iau in baza unor considerente evaluate temeinic de catre oameni calificati, este dupa voia plant managerului si a deputy-ului.
In departamentul din care fac parte (mentenanta) managerului ii sunt impuse deciziile (cine, ce si cum face).
Negociati salariul la sange ca dupa nu se fac mariri de salariu. (asta am citit si eu pe acest site, inainte sa accept oferta lor)

Este nevoie sa fie mai aproape de angajati, sa-i sustina. Mai putine vorbe, mai putina politica ieftina si mai multe fapte.

Full time - Reliability Manager - Lehliu Gara

Se vrea multinationala insa este departe de acest concept. Nu ii caracterizeaza un mediu sanatos de lucru, acesta fiind unul dintre motivele pentru care au o rotatie fantastica de personal. Rezultate proaste, imagine deteriorata in piata.

27.09.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Nu sunt inca foarte procedurati, astfel incat ar putea fi un mediu in care este loc de dezvoltare, cu mari lupte insa datorita rezistentei mari la schimbare a angajatilor vechi si foarte vechi. Exceptional, au profesionalisti foarte buni, dedicati si capabili care fac mari eforturi intr-un mediu corupt. Ofera salarii destul de bune si sunt destul de generosi in ceea ce priveste pachetul de beneficii, de la un anumit nivel in sus.

Bungee

30.01.2017 - Angajat Full time Util (18)

Pro
Salarii bunicele, mediu multinational

Per total o companie ok

16.02.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Multinationala si stabilitatea locului de munca (evident daca lucrezi fara probleme)

Goodyear Dunlop Tires Romania ...
Continental Automotive Group ...
Grup Renault Romania
Marquardt Schaltsysteme SCS
Sibiu, Job national
MAHLE Componente de Motor SRL
Support Consultant
Program flexibilPachet salarial competitivBeneficii interesante
Expunere la telecom
Echipele in general mature cu experienta. Ai de la cine si ce sa inveti, doar sa vrei.Oameni ok. ...
Support Consultant
Economist/ contabil ...