BUW Romania

BPO & Servicii

• Site: www.buw.ro

Evaluari companie BUW Romania

Per total o experienta ok mai ales pentru cineva care este student si este interesat in mare parte doar de salariu, nu musai de cresterea si dezvoltarea profesionala

09.01.2018 - Fost angajat Part time Util (14)

Pro
- program flexibil mai ales pt studenti. Poti lucra cate 2 zile 8 ore si inca o zi 4 ore si ai scapat toata saptamana.
- platit dublu duminica si de sarbatori
- angajatii dar si teamleaderi tineri
- posibilitatea de a suspenda contractul pana la 3 luni (de ex pe timp de vara) sau concediu neplatit mai ales daca esti student
- bonusuri, tichet de taxi dupa ora 22

Contra
- foarte neseriosi dupa ce pleci din companie. Am stat 2 luni si m-am rugat de ei sa imi trimita actele de demisie, nu voiau nici cu procura desi stiau ca nu am cum sa ajung in Cluj prea curand. A trebuit sa apelez la Top Management ca sa fiu bagata in seama
- volum mare de munca seara
- vor ore overdue dar daca ai nevoie de invoire nu te lasa decat daca iti gasesti inlocuitor
- problema nu este atata la managementul firmei cat la asteptarile clientului care sunt foarte mari, de aceea de multe ori se pune presiune
- pauza!!! nu pot iesi mai mult de 1 maxim 3 in pauza. nu ai voie sa iti iei pauza in timp ce esti in telefon cu un client..de multe ori nu apuci sa iei pauza pt ca se logheaza in sistemul de pauza mereu altcineva. Daca te plangi legat de asta, nimeni nu te ajuta.
- sistemele folosite sunt vechi si functioneaza foarte greu, se blocheaza de multe ori

- rezolvati problema cu pauzele. Nu este ok sistemul folosit si nu este normal ca unii sa nu apuce o zi intreaga sa isi ia macar 10 minute de pauza desi e dreptul lor.

Part time - Operator call center - Cluj-Napoca

Experienta mea a fost una negativa si am fost foarte nemultumit

12.11.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Colegii sunt lucrul cel mai Okay

Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Locuri de munca Optima Solutions Services SRL
Optima Solutions Services SRL
Inginer electromecanic
Nu recomand. Pierdere de timp.
Oameni bun tehnicManagement strain si cu experientaWork from homeLipsa micro management
Inginer proiectant
Nu se merită deloc.