Ceprocs SRL

Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

O companie cu renume, dar cu o politica si un management inexistent!!!

25.06.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colegi ok, jobul in sine nu a fost greu, programul flexibil intre 7:30 si 10 se poate veni la lucru. Se lucreaza 8 h, cu pauza de masa inclusa.

Contra
- Angajati lipsiti total de profesionalism
- Persoane slab pregatite in domeniu, au pretentii foarte mari, targete ridicate, greu de atins.
- Angajeaza absolventi si elevi, fara experienta care nu stiu sa-si ceara drepturile... esti ca un sclav pe plantatie, munca multa si bani putini.
- Pontajul se face pe baza de amprenta, pauza de masa "este inclusa" in program, dar daca depasesti 30 de minute, trebuie sa recuperezi
Programul nu este flexibil, daca stai cu 2 min in plus la baie se contorizeaza totul, iar la final de luna nu poti recupera intr-o singura zi,trebuie sa stai cam o saptamana zilnic cate 1 h peste program
- Evaluarile se fac cu managerul de echipa si managera de la hr, in primele 6 luni. Se pune accent pe feedbackul primit de la colegi si manager, si mai putin pe munca.
- Peste tot sunt numai bisericute si se merge cu para la management, ca la gradinita
- Salarii f mici, intre 1300-1800 maxim si mai poti lua bonuri de masa
- Mediu de lucru stresant

Sa nu avanseze toate persoanele incapabile sa organizeze o echipa, sa vorbesca corect intr-o limba straina, care nici macar nu au terminata o facultate sau au terminat o facultate privata.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Buyer in Sibiu anul 2016
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Oportunitati cariera
Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Compania se adreseaza mai degraba tinerilor absolventi de facultate datorita salariului mic, al pretentilor mari si a managementului lipsit de viziune si profesionalism.

06.11.2015 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Priveliste - etajul 7,8

Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Manager Generalist - Iasi
VEO Worldwide Services
Iasi
Last update: 19.08.2017
Locuri de munca APS Romania Project Manager- Collection
APS Romania
Last update: 24.07.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Fluent in German ? Entry level ITS role in Bucharest
Last update: 18.08.2017
Locuri de munca Accenture Romania Back Office Assistant with French (Insurance project)
Accenture
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca Segula Technologies Romania Inginer Logistica / Analist cumparari (limba franceza)
SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Game tester
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Ceva idei noi din 2017 se poate ? Multumesc
nmerrynote 19.08.2017
1233 lei + bonuri de 9.57 lei/zi La OT se plateste dublu.
Alebooxoxo 19.08.2017
Promisiuni salariale nerespectate. Manageri incompetenti, impostori dpdv profesional. Nu te angaja aici decat daca esti disperat sau daca ...
Jack_London 19.08.2017
IT Support