CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Experienta la CGS a fost una buna, nu pot sa zic excelenta, dar am avut foarte multe lucruri de invatat. E un mediu placut, cu oameni tineri, veseli si plini de energie

30.07.2017 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Oameni de nota 20. Nu am gasit un singur om care nu e dispus sa te ajute cand ai nevoie,un mediu placut.

Contra
Jobul poate fi stresant ca in orice call center, depinde de fiecare cum se adapteaza. Jobul de noapte care clar nu e pentru oricine.

Traininguri mai lungi poate,e foarte multa informatie

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - Agent de telefonie relatii cu clientii
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Experienta asa si asa. Compania in sine este OK dar presiunea impusa de sefi nu prea e ok

28.07.2017 - Angajat - Full time

Pro
Locatia aproape de metrou. Birourile foarte profi.
Unii colegi.
In functie de cum negociezi salariul e bun

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Eu am avut o experienta ok. Sunt seriosi si ofera tot ceea ce este prevazut in contract

19.07.2017 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Trainingul este destul de cuprinzator ptr Sprint, iar in Sibiu trainerii sunt foarte pregatiti si implicati (Ioana C., Alex S.). Echipa este foarte ok, oamenii se ajuta intre ei, iar suportii acopera foarte bine situatiile in care ai nevoie de ajutor., asa ca nu va panicati daca nu aveti experienta. Daca ai o problema personala gasesti usor intelegere atata timp cat esti preofesional. Managerii pe care eu i-am avut sunt ok. Eu am avut parte de un team leader foarte bun (Andrei B.) care s-a ocupat indeaproape de mine si de un feedback constant.

QA-ul este intelegator si la fel ofera constant feedbackuri vis-a-vis de anumite practici care ar putea duce la inlaturarea de pe proiect. Cu toate ca lumea sustine ca QA-ul nu face nimic altceva decat sa caute nod in papura, asta nu e nici pe departe adevarul. De o potriva incearca sa cauta o portita astfel incat sa eviti un tape pull.

Salariul este undeva la 400 euro fix plus tickete si bonusuri de performanta. Din asta daca esti in parametrii bineinteles se pot obtine bani frumosi. Overall undeva la 2300-2500 lei net. Transportul seara dupa 10 este asigurat.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Se putea mai bine, din pacate a fost o prima experienta neplacuta.

18.07.2017 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Nu prea sunt beneficii, poate doar faptul ca devii rezistent la stres, injuraturile clientilor, tipetele unor team leaderi de pe floor ..acum mai nou daca iei un survey de nota 10 primesti 10 euro, lb engleza, iar dupa u timp reusesti sa intelegi orice accent, indiferent cat de incult, nervos sau beat este clientul.

CGS, Bucuresti suport tehnic

21.06.2017 - Angajat - Full time

Pro
Mediul tanar si de gasca. Gasesti multi studenti sau persoane care au terminat facultatea. Si asta e ok cu salariul de ex.