CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Se putea mai bine, din pacate a fost o prima experienta neplacuta.

18.07.2017 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Nu prea sunt beneficii, poate doar faptul ca devii rezistent la stres, injuraturile clientilor, tipetele unor team leaderi de pe floor ..acum mai nou daca iei un survey de nota 10 primesti 10 euro, lb engleza, iar dupa u timp reusesti sa intelegi orice accent, indiferent cat de incult, nervos sau beat este clientul.

Contra
O gramada de dezavantaje cum ar fi: nu ai calculatorul tau( trebuie tot timpul sa vii mai devreme cu 30 de min sa gasesti loc, sa ti instalezi toate programele si sa te loghezi), nu ai castile tale (obisnuieste-te cu ideea ca va trebui sa imparti aceleasi bacterii sau cleiul din ureche cu altii, ceea ce este deloc igienic), daca nu ai masina personala trebuie sa astept 30 de min sa sune responsabilul cu taxi la taxi( daca il auzi folosind un limbaj ff vulgar, sa nu-l iei in seama, asa e el)... sau daca ai masina trebuie sa platesti loc de parcare, altfel nu vei gasi unde sa parchezi. pauza e prea scurta doar 15 min( deci nu ai tim psa mananci ca un om normal pranzul si sa te mai si duci la baie in acele 15 min?! deja e prea mult :) ) programul de lucru este ff prost. nu este stabilit pe o luna de zile. deci nu fi surprins ca o sapt sa lucrezi de la 4-12:30 iar urmatoarele 4 sapt, de la 7:30 la 4 am. weekendurile nu sunt libere tot timpul, pt ca sapt incepe de duminica, deci poti avea lunea libera si sambata. de multe ori nu ai 2 zile legate. se lucreaza de revelion, craciun, pasti etc fara comentarii.

-faceti o pauza de 30 de min macar
-incetati cu limbajul vulgar de pe floor
-incetati cu tipetele gen "punete pe in"
-organizativa cu taxiurile si cu calculatoarele( frate, sunt destule calculatoare pt toata lumea, de ce nu faceti in asa fel incat sa se stabileasca un calculator pt fiecare pers, ca sa nu mai cautam disperati loc)
-angajati persoane competente, cu experienta si studii necesare ca project manageri, nu toate tigancile din ferentari care habar nu au de nimic si nu intereseaza pe nimeni de angajat.

Fost angajat 2017 - Full time - Bucuresti - Order Support with English
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

CGS, Bucuresti suport tehnic

21.06.2017 - Angajat - Full time

Pro
Mediul tanar si de gasca. Gasesti multi studenti sau persoane care au terminat facultatea. Si asta e ok cu salariul de ex.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Daca vrei sa incepi intr-un mediu multinational, e ok CGS

16.06.2017 - Angajat - Full time

Pro
Colegi sociabili.
Salariul e ok pentru cei la inceput.
Program oarecum flexibil.

Support

31.05.2017 - Angajat - Full time

Pro
Diversitatea proiectelor pe care le are compania

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Full time

Bucuresti,

Full time

Bucuresti, Brasov,

As zice ca pentru incepatori esti o multinationala chiar ok
Partea mai aiurea e cu volumul de munca si presiunea managerilor

25.05.2017 - Angajat - Full time

Pro
- Posibilitate acumulare experienta
- Proiectul meu e unul chiar ok (nu toate sunt)
- Colegii super, de gasca
- Salariul okish

Locuri de muncă