CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Cel mai bine e sa vii sa vezi. Experientele difera in functie de proiect.

12.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Am doua luni de cand lucrez aici, timp in care, pot spune, am avut timp sa vad cam cum merg lucrurile aici. Lucrez ca Operator IT in limba Engleza. Eu zic ca, inainte sa criticati aiurea pe forum, trebuie sa luati jobul asta, ca ce este defapt. O rampa de lansare, catre alte oportunitati mai mari. E un entry level. Sa te plangi ca nu primesti 3000 RON minim la nivelul in care tu abia ai iesit din facultate si nu ai vazut in viata ta cum arata un birou corporate, mi se pare total aberant. Pentru ce este CGS, este foarte decent. Insa acum depinde si de proiectul pe care lucrezi, deoarece experienta difera foarte mult in functie de proiect...Poti sa prinzi cel mai chill proiect, unde te duci de drag, si lucrezi in cel mai frumos colectiv, sau poti sa prinzi un proiect total canceros, care te usuca de tot. Eu am avut noroc, si am prins cred, cel mai bun proiect din CGS, cu o echipa foarte calumea, team leader foarte de treaba, oameni care te ajuta mereu cand nu stii sigur ce trebuie sa faci. Plus ca, daca ai inclinatie, prinzi tot mersul din 3 zile de training, nu ai nevoie de mai mult. Programul este flexibil, iar de cele mai multe ori, leaderul asculta cum vrei sa lucrezi, si te programeaza, in limita valabilitatii celorlalti agenti. Birourile sunt foarte okay, friendly, poti interactiona cu lumea lejer, But then again, nu vorbesc in numele tuturor proiectelor din CGS. Per total, experienta merita, avand in vedere ca am venit din provincie pentru jobul asta.

Contra
Sincer sa fiu, din experienta mea, nu pot gasi dezavantaje asa de mari, incat sa merite mentionate si sa imi strice parerea, cel putin pana acum.

Full time - Bucuresti

Auditor scoring clienti banca Dell Financial Services

12.02.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Job pro-activ, taskuri complexe

Am lucrat pe call-center si am capatat experianta in comunicarea cu oamenii.

08.02.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
- optiune part-time
- sala de mese cu frigider
- sala de relaxare/jocuri

Un job de tip starter pentru cei fara experienta.

07.02.2018 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Colegii te ajuta la nevoie. Sefii sunt instruiti sa te ajute in majoritatea problemelor. Cladirea este una securizata si amplasata intr-o zona foarte buna.

Te-am leaderi indiferenti-Salariu mic-Promovare pe pile

05.02.2018 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Nu as putea da un argument pro, intrucat CGS Sibiu nu merita asa ceva.

Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Nu am gasit ,poate posibilitatile de avansarea
LocatiaColegiiParte din management
AtmosferaEchipe tinereFunny job