CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

E ok pentru inceput

22.11.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Dezvoltare personala
Colegii

Contra
Programul
Agitatia
Call center

Full time - Bucuresti

E o rampa de lansare pe piata muncii - se poate face cariera dar nu pe proiecte ca cel Sprint

21.11.2018 - Fost angajat Util (8)

Pro
- colectiv tanar
- bonuri de masa
- dulciuri la ocazii speciale si fructe
- acces la Bookster si camera de pauza
- era pe hol un fotoliu de masaj gratuit de care abuzam aproape in fiecare pauza :D
- pauze organizate la fiecare 2 ore
- pentru turele de noapte asteptai mult sa vina taxiul sau pana lasa alti colegi
- teambuildinguri si party-uri platite de firma (cand castigam noi competitii, ofc)
- traininguri si sedinte de feedback periodic
- floor support foarte ok, colegi saritori
- posibilitatea de part-time si de alegere a orarului, super pentru studenti

salariu mic raportat la stres si program de lucru

19.11.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
colegii,mediu de lucru,o rampa buna de lansare pentru incepatori

Un loc de inceput dar nu de ramas

14.11.2018 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
-Un loc pentru incepatori, bun ca prim loc de munca dupa facultate sau in timpul facultatii deoarece ofera un program destul de flexibil.
-Dezvoltarea availitatii de comunicare in limba pe care ai ales-o cu clienti, depinzand de departament pe inbound, outbound sau ambele.
-Posturi pe departamente backoffice si Business only unde este ami relaxat, munca offline adica nu la casca, si oportunitatea de invatare a anumitor sisteme de procesare comenzi.
-Destul de mult timp liber daca iti faci treaba si termini ce ai de facut.
-Cladire frumoasa, corporatista, moderna, si perimetru ce arata destul de profesional.
-Cei din management te ajuta si incearca sa mentina un nivel de profesionalism. Dar ca atitudine, ori ai atitudinea lor ori probabil nu te vei intelege prea bine cu ei.
-Accesibilitate - gura de metrou Petrache Poneru chiar in fata cladirii.
-Teambuildinguri regulate (depinde de departament), festivitati tematice de Craciun, Halloween etc., 7 Card pt gym, Olympic Corporate Games iarna daca esti interesat de astfel de avantaje. Si o camera de relaxare cu vedere catre atrium.
-25 zile concediu pe an.
- Un loc de munca pentru tineri/studenti pentru a strange niste bani si a capata experienta in lumea corporatista a fortei de munca, nu este insa un loc recomandat unde iti poti contrui o cariera de durata.

Entry-level position

08.11.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
rampa de lansare, colectiv ok