CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

A fost ok dar nu prea

24.10.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Programul care era de la 10 la 18 30
Pauze ok
salariu bun ( daca stii o lb straina inafara de engleza)
-alte beneficii
zona accesibila cu metrou

Contra
Prea multa barfa
Se vorbeste urat de alti colegi

Nu vreau sa comentez

Full time - Referent contabil - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Intra oricine. Scapa care poate.

20.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Depinde cu cine faci training. Eu am nimerit in echipa unei domnisoare care si-a dat toata silinta, atitudine calma, pozitiva. Un om caruia ii place ce face, si iti inspira si tie incredere in tine.
In caz ca te plictisesti acasa, si esti intre job-uri, ai sansa chiar si din acea scurta luna de zile de training, sa inveti multe,care pe viitor iti pot fi de folos. Te poti duce sa speli vase 2 luni, sau poti veni la CGS, sa faci un training proactive , si sa iesi din zona de confort.

Experienta in CGS

13.10.2017 - Angajat Full time Util (22)

Pro
Colegii sunt ok in mare parte
Proiectul pe care lucrez e okish si ajuta la experienta

Am ceva ani de vechime in aceasta companie sfatul meu e simplu: daca esti student nu ai familie cu care sa ai nevoia sa comunici frecvent da ar fi ok un job, insa pentru restul nu e recomandat mai ales din perspectiva regulilor interne restrictii peste restrictii nu ai dreptul sa tii telefonul cu tine nici macar in buzunar fiind nevoit sa incui sub cheie si cheia la cheremul unui teamleader cred ca drepturile omului si mai ales privarea de viata privata sunt undeva pe luna deja... Pe langa toate astea salariile promise au determinat cam 25% sa renunte la locul de munca aici va dati seama si de ce. ,,Salariul net la orive angajat entry level in Bucuresti de minim 550 de euro programul de 8 ore jumate platit doar pe 8 ore pauza totala de o ora cand la munca pe calculator ar fi de 10 min la o ora de lucru mariri de salariu din an in paste, sanse de promovare si dupa 3 ani de vechime zero sau aproape zero

28.09.2017 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Stabilitate si aia cu "?"

Este unul dintre cele mai bune locuri in care poti invata notiunea de fabrica , cu reguli menite sa alinieze omul la standarde si sa-l transforme intr-un robot cu voce umana.

06.09.2017 - Fost angajat Full time Util (23)

Pro
Venitul peste medie, fata de alte joburi de entry level din Bucuresti.
Este singurul loc din Bucuresti unde am primit un training extins inainte sa incep sa lucrez, lucru care m-a pregatit foarte bine pentru actiune, dar m-a lasat si cu o impresie buna. Faptul ca se acorda oricui o sansa sa demonstreze ce poate. Eu personal am avut un team leader peste media tuturor celorlalti pe care i-am cunoscut. Acestea sunt singurele motive pentru care acord 3/5.

Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Locuri de munca Genpact Romania
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Tehnic este foarte ok. Au proiecte interesante, important e sa fii pasionat.Majoritatea colegilor ...
Java developer
Oameni placuti in general.Atmosfera relaxata de munca.Management profesionist.Team building-uri ...
Brand, cursuri, colegi ok
Area Sales Manager