CGS Romania

BPO & Servicii

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Proiect: Dell Financial Service
Oportunitati de cariera pentru entry level, necalificati sau neadaptati socio profesional

17.03.2017 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Elemente pro:
Ofera sanse egale atat oamenilor care au lucrat in domenii total paralele cu activitatea desfasurata cat si celor cu experienta.

Mix socio profesional (se lucreaza cot la cot cu vanzatorul de mezeluri din piata pe acelasi post cu un fost angajat din domeniul bancar)

Se respecta ziua de salariu

Contra
Interviu: pe baza de recomandare sau daca gasesti pur si simplu orice vanzator stradal care vrea sa isi schimbe jobul

Colectiv: fiind un amestec cultural este greu sa nu intrii in vizorul "bisericutelor " care vin la munca doar pe pricipiul "timpul trece leafa merge"

Manageri: unii trag sa sustina proiectul, altii ies la tigara si discuta "ultimele barfe" criteriu pentru care operatorilor li se fac evaluari. In functie de ce se discuta "la o tigara si o barfa mica" esti catalogat si evaluat de managerul de proiect si in nici un caz dupa rezultatele pe care le-ai adus prin activitatea si implicarea depusa

Manager de proiect: varsta 23-24 ani, fara experienta manageriala.
Conduce un proiect de cca. 150 de persoane dar nu cunoaste absolut deloc procesul pe care a fost desemnata. Neimplicare totala in activitate. Implicare totala in discutii subiective vis a vis de colegi.

Musamalizare problemelor grave de comportament ale subordonatilor pe principiul ca Dell-ul (cei care ne platesc) nu trebuie sa afle in nici un caz ce se intampla aici si in ce conditii lucram.

Target pe numar de persoane: astfel incat vei avea drepturi egale cu cel care se uita la seriale pe net si tu muncesti. Este loc pentru toata lumea aici, mai ales pentru cei care habar nu au ce trebuie sa faca. Revoltele colegilor, cum am spus neadaptati, sunt acceptate, se injura alti colegi care isi fac treaba pe fata si totul de fata cu managerii.

In concluzie, e loc pentru toata lumea

Full time - Referent de specialitate - Bucuresti

Experienta mea este una medie. Compania ofera foarte multe oportunitati de cariera, fiind o multinationala cu multe proiecte, insa in acelasi timp da senzatia ca nu investeste in managementul angatilor.

07.03.2017 - Angajat Full time Util (10)

Pro
- Locatia foarte profi
- Mediu multinational / multicultural
- Salariul (daca stii sa il negociezi)
- Colegii (marea lor majoritate)

Experienta mea este una mai mult decat placuta, sunt de peste 3 ani in CGS

21.02.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Multitudinea de proiecte, flexibilitatea cu care te poti transfera. Salariul.

CGS - Tech agent

21.01.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Zona de birouri foarte moderna, spatiul de lucru este chiar foarte ok (si de ce nu, motivant pentru un angajat, mai ales la inceput). Proiectul pe care lucrez este destul de tehnic si chiar invat notiuni pe care altfel nu le-as fi invatat.

CGS Bucuresti

27.12.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Intr-adevar este un program flexibil (cred totusi ca depinde si de proiect) si ai sansa sa cunosti colegi super ok.

Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Senior QA Tester
Mediu tanar ( multi adolescenti ), managementul tine foarte mult de echipa dar in general ok, fara ...
Cx Specialist
Salariul, oamenii, beneficiile
Junior Communication Specialist
Sediu accesibil si foarte modern. Mediu de lucru tanar.
Agent Servicii Clienti
Junior Tester