CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Este unul dintre cele mai bune locuri in care poti invata notiunea de fabrica , cu reguli menite sa alinieze omul la standarde si sa-l transforme intr-un robot cu voce umana.

06.09.2017 - Fost angajat Full time Util (23)

Pro
Venitul peste medie, fata de alte joburi de entry level din Bucuresti.
Este singurul loc din Bucuresti unde am primit un training extins inainte sa incep sa lucrez, lucru care m-a pregatit foarte bine pentru actiune, dar m-a lasat si cu o impresie buna. Faptul ca se acorda oricui o sansa sa demonstreze ce poate. Eu personal am avut un team leader peste media tuturor celorlalti pe care i-am cunoscut. Acestea sunt singurele motive pentru care acord 3/5.

Contra
Daca clientul pentru care lucrezi este american (de exemplu) nu ai sarbatori legale, nu ai weekenduri, si in principiu, nu ai somn. Munca de noapte, intr-un final iti distruge sanatatea. Nu ai viata privata in afara jobului pentru ca nu mai ai timp, pauzele sunt doar pe hartie. Practic, vei vedea,draga candidat, ca altcineva decide cand si daca iti iei pauza.Cat despre majoritatea persoanelor din conducere, nu dezvolt, pentru ca asta inseamna inca o pagina de lectura foarte dura. Va las pe voi sa va convingeti.

Nu am, deoarece sunt absolut convins ca nu luati in seama sau aplicati nimic din ce este scris aici

Full time - Order Support with English - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Am plecat din CGS din doua motive, primul fiind cel mai important: - presiunea sefilor si lipsa lor de soft-skills / - salariu

09.08.2017 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
Locatia, birourile sunt intr-adevar ok si denota profesionalism

DFS (Dell Financial Services) - cel mai neprofesionist si dezorganizat loc in care am lucrat vreodata. Ei sunt cei care astazi vor angaja pe ORICINE din cauza demisiilor in masa din ultimele luni.

02.08.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Colegii foarte de treaba si deschisi
- Salariul si bonurile se primesc la timp
- La 2 minute de metrou

Experienta la CGS a fost una buna, nu pot sa zic excelenta, dar am avut foarte multe lucruri de invatat. E un mediu placut, cu oameni tineri, veseli si plini de energie

30.07.2017 - Fost angajat Full time Util (20)

Pro
Oameni de nota 20. Nu am gasit un singur om care nu e dispus sa te ajute cand ai nevoie,un mediu placut.

Experienta asa si asa. Compania in sine este OK dar presiunea impusa de sefi nu prea e ok

28.07.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Locatia aproape de metrou. Birourile foarte profi.
Unii colegi.
In functie de cum negociezi salariul e bun

TELUS International Europe
TELUS International Europe
Team coach
Cultura organizationala solida, salariu in media pietei
Pachet de beneficii atractiv
Angajatii sunt ca o familie, persoane dispuse tot timpul sa ajute.Persoanele din management sunt ...
Concurs
Specialist suport ...
Specialist Investitii si ...
Production engineer