CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Evaluari companie CGS Romania

Te face sa te simti ca la scoala , nicidecum ca intr-o companie internationala !

14.03.2018 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
Nu imi vine nimic in cap pe care as putea sa-l categorizez ca pro

Contra
Nu ai voie sa vorbesti cu colegii tai , cica ii deranjezi pe ceilalti, mi s-a spus de cateva ori ca ma muta de langa coleg ( ca la scoala) , cat timp lucrezi nu ai voie sa te ridici in picioare sa te indrepti dupa 8 ore de stat jos ca ii deranjezi pe ceilalti, mereu trebuie sa ceri voie ca sa iesi in pauza ( este de inteles atunci cand sunt multi in pauza ) dar nu vad de ce as cere voie pe ceva ce este dreptul meu. Multe fite si impresii de sefie si majoritatea team leader-ilor sunt analfabeti nu stiu sa acorde subiectul cu predicatul....Nu esti absolut de loc favorizat daca ai initiativa si preiei tu singur anumite cazuri spre rezolvare. Practic din training si pana am plecat de acolo m-am simtit ca la scoala, despre training nici nu vreau sa discut. Si ce este cel mai de rahat este ca toata lumea crede asta dar datorita fricii de a nu pierde locul acesta de munca care este un dead end tac din gura si suporta iar daca esti ca mine si comentezi imediat te pun la perete si te fac sa taci ! Nu ai voie cu telefonul pe floor, aici ma refer doar la ageti...pentru ca agenti seniori cat si team leaderi stau pe telefoane non stop, pe facebook si asa mai departe. Am avut un coleg care avea copilul bolnav si a dat un mesaj sa vada ce face copilul si imediat i s-a spus ca nu are voie cu telefon de catre un senior care sta pe telefon non-stop , nu am vazut acel senior sa lase telefonul din mana cat am lucrat acolo ! Lipsa de profesionalism si de responsabilitate fata de agenti, angajeaza agenti, aceastia pleaca datorita conditiilor de rahat si nimic nu se schimba, angajeaza altii si tot asa ! In 12 ani de munca acesta este singurul lor de munca cu care am avut astfel de probleme !!!!!

Nu am sfaturi pentru ca oricum nu vor fii luate in considerare. Cred ca descrierea mea asupra experientei pe care am avut-o la ei este suficienta pentru a vedea unde sunt problemele .

Full time - Back Office Representative - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Dead end Jobs! Another brick in the wall!

01.03.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Bun pentru entry levels.

O companie in care e ok sa

01.03.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Mediu de lucru placut, tineresc.

Cel mai bine e sa vii sa vezi. Experientele difera in functie de proiect.

12.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Am doua luni de cand lucrez aici, timp in care, pot spune, am avut timp sa vad cam cum merg lucrurile aici. Lucrez ca Operator IT in limba Engleza. Eu zic ca, inainte sa criticati aiurea pe forum, trebuie sa luati jobul asta, ca ce este defapt. O rampa de lansare, catre alte oportunitati mai mari. E un entry level. Sa te plangi ca nu primesti 3000 RON minim la nivelul in care tu abia ai iesit din facultate si nu ai vazut in viata ta cum arata un birou corporate, mi se pare total aberant. Pentru ce este CGS, este foarte decent. Insa acum depinde si de proiectul pe care lucrezi, deoarece experienta difera foarte mult in functie de proiect...Poti sa prinzi cel mai chill proiect, unde te duci de drag, si lucrezi in cel mai frumos colectiv, sau poti sa prinzi un proiect total canceros, care te usuca de tot. Eu am avut noroc, si am prins cred, cel mai bun proiect din CGS, cu o echipa foarte calumea, team leader foarte de treaba, oameni care te ajuta mereu cand nu stii sigur ce trebuie sa faci. Plus ca, daca ai inclinatie, prinzi tot mersul din 3 zile de training, nu ai nevoie de mai mult. Programul este flexibil, iar de cele mai multe ori, leaderul asculta cum vrei sa lucrezi, si te programeaza, in limita valabilitatii celorlalti agenti. Birourile sunt foarte okay, friendly, poti interactiona cu lumea lejer, But then again, nu vorbesc in numele tuturor proiectelor din CGS. Per total, experienta merita, avand in vedere ca am venit din provincie pentru jobul asta.

Oferte care ti s-ar potrivi

Auditor scoring clienti banca Dell Financial Services

12.02.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Job pro-activ, taskuri complexe

Teleperformance Romania
Agent call center
Mediu okTraining
Asistent
Recomand firma doar ca si punct de pornire pentru cei fara experienta in munca.
Inginer ofertare
- access la echipamente de ultima generatie- traininguri la diferiti producatori- echipa tehnica ...
Concurs
Inginer ofertare