CGS Romania

• Site: www.cgsinc.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie CGS Romania

Ok pentru inceput in cariera.

22.12.2018 - Fost angajat 2014 - Full time

Pro
Oameni ok.
Daca esti in timpul facultatii e locul perfect. Programul este flexibil, existand si varianta de part time.
Un loc ok pentru un inceput de cariera.
Iti vei dezvolta skill urile lingvistice(spaniola/engleza) si exersa atentia la detalii plus aptitudinile decizionale.

Contra
Depinde de proiect:
Mai mult de 1 an de zile nu ai de ce sa ramai pentru ca nu ai pentru ce sa ramai. Inveti destul de repede ce este de invatat si nu prea ai variante de avansare in proiect Aduni experienta si pleci mai departe.
Oferta salariala mica.
Program 24/7.

Fost angajat 2014 - Full time - Bucuresti - Customer Support Specialist with English
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Experienta de la CGS a avut de toate. In primul rand ce fac ei este ca ajuta niste studenti sau proaspat absolventi sa isi gaseasc un loc de munca cu un salariu decent. Apoi pentru oameni cu mai multa experienta, aptitudini pot avea chiar si pozitii bune pe alte departamente, nu pe Sprint unde am fost eu. Acolo in general se avanseaza pe pile - in sensul ca azi vad un tip care e posibil sa fie nou, adica e nou, e agent trei zile si apoi e direct support si peste cateva luni e te miri ce sef de echipa - desi nimeni nu il stie si nu isi aminteste sa fi fost cu el in training... Sau a doua varianta de "avansare", din "interiorul companiei" cum le place lor sa spuna, adica atunci cand ai ceva capabilitati, la fel de mediocre ca ale oricarui alt agent, insa tu de fapt esti prieten cu X sau Y dinainte sa te angajezi, sau preferata mea: tocmai ce te-ai cuplat cu X sau Y - si asta e valabila si pentru fete si pentru baieti, deci no discrimination here! Trebuie sa fiu corecta si sa recunosc ca sunt si oameni care au dobandit mai multe cunostinte decat altii si meritau pe buan dreptate promovarea, dar undeva la un sfert din ei, sa zicem.

13.12.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
- bonusuri nu imposibil de atins
- teamoutings cand castigam competitiile pe echipe
- teambuilding-uri
- petreceri de Halloween si/sau Craciun, etc
- fruit day, Bookster, break room
- dulciuri sau tot felul de bunatati la zile aniversare
- preferinte de orar pe Chat OS

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Destul de ok pentru inceput . Nu este un job stabil.

11.12.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
-Salariul mereu la timp
-Bonus generos din vanzari (pana la 6 euro/tel vandut)
-Program flexibil 8h

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Atmosfera ok, dar job de doi bani

03.12.2018 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
E o companie foarte mare, iar conditiile difera mult de la un proiect la altul. Au si unele joburi ultra specializate si foarte bine platite, dar majoritatea activitatilor lor sunt de call center sau suport administrativ. Sunt unele proiecte unde lumea rupe usa cand se face ora de plecare, iar altele unde se face mult overtime. Sunt proiecte cu orar nasol (ture de noapte, sau orar gen 11-20, de iti strica toata ziua), iar altele cu orar normal de birou, sau cu mai multa flexibilitate. Depinde foarte mult pe ce proiect ai norocul (sau ghinionul) sa nimeresti.

Unde am fost eu, atmosfera era faina, supervizorul ok. Proiectul destul de dinamic, o data la cateva luni apareau activitati noi si erau oportunitati de promovare pe management sau controlul calitatii. Ca sa promovezi nu iti trebuie mare lucru, doar sa te duca putin capul si sa ai ceva social skills.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Full time

Bucuresti,

Full time

Bucuresti,

Management dezastruos

29.11.2018 - Fost angajat 2018 - Part time

Pro
Unii colegi, altceva pozitiv..... nu exista

Locuri de muncă