Class It Outsourcing

• Tel: 031.826.0150
    Site: www.classit.ro

Evaluari companie Class It Outsourcing

-oportunitati de dezvoltare.
-pentru un om care n-are experienta in IT salariul este ok de inceput (in jurul 350 de euro)
-practic oamenii astia investesc resurse pentru ca tu sa poti invata meserie in IT si crede-ma chiar inveti meserie.
Este un loc de munca unde poti invata meserie, in functie de cat de autodidact esti, de asemenea mereu vei avea de invatat cate ceva, dar cu unele compromisuri.
Colegii sunt ok, dar conducerea nu este ceea mai ok. Directorul de vanzari este o persoana foarte desteapta, cu multa experienta si profesionalism, dar a ajuns acolo prin multe compromisuri pe care le-a facut si cu un caracter rautacios/sfidator/uneori impertinent. Acest om conduce dupa Ceo firma. Cum te intelegi cu Directorul de vanzari asa o vei duce in companie.

17.09.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Ei au o academie de IT, unde practic oamenii invata it de la 0. Aici eu il vad ca pe un beneficiu pentru oameni ca pot invata o meserie, dar in acelasi timp este si un compromis dupa angajare.
Practic esti mutat de pe remote/pe on site in functie de necesitati....din cauza fluxului gigant de personal si din cauza lipsei de oamenii....ceea ce nu e pre confortabil.
Orele suplimentare nu se platesc( eu n.am primit nimic)

Contra
Directorul de vanzari (punct)
Salarii mici.
Alergatura, volum gigant de munca atat pentru in site cat si pentru remote.
La critical sunt foarte putini oameni.
Eu personal trebuia sa am o marire de salariu pe care n-am primit.o
Maririle se fac pe diferite "combinatii" prin drepturi de autor (zis si solutii) dar pe cartea de munca tot acelasi salariu il vei avea.
Tot ce am scris mai sus are lagatura doar cu mine si opinia mea. Astea sunt experientele mele, poate cu alti angajati au fost alte relatii, dar cu mine personal asta a fost experienta STARTECHTEAM
Rezumat: e ok class it pentru meserie, pentru a intra in lumea IT, PE ROMANESTE EU II RECOMAND!
Dar sa n.aveti pretentii la salarii si/sau alte beneficii.
Nu exista bonuri de masa.

Directorul de vanzari, inisist ca la vanzari, in domeniul ei este cea mai buna,

Full time - Systems Administrator - Bucuresti

Companie buna pentru marketing, dar nu de IT

12.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Sa inveti de ce fel de angajator sa te feresti pe viitor - Nu recomand nimanui

Mult de facut intr-un mod neorganizat

22.08.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
E locul potrivit daca vrei sa inveti de ce sa te feresti in viitor in materie de companii

Ok pentru incepatori

03.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Experiența buna pentru CV

O companie care s-a gandit ca poate lua painea de la gura SysAdminilor. O firma medie nu isi plateste un SyS Admin OK fara 1000 de euro/luna ! Ei ce au zis: platim oameni cu 1500 de lei lunar (de si un vanzator cu 8 clase rade de tine), dar il punem sa se ocupe de 10 firme odata ! Desigur, noi de pe fundu` lui castigam lejer 3000 de euro/lunar bani curati. Minimim !

20.06.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Daca esti la inceput si ai 20 de ani, e buna.
Inveti sa lucrezi cu oameni. Intalnesti toate specimenele posibile.
Vei stii pe viitor de cine sa te feresti si in cine poti avea incredere.

Scriptwriter & QA
Nu am puncte pro
Systems Administrator
-Salarii acceptabile-Posibilitate de decontare-Pachete sportive avantajoase
Echipa motivata
Operator Receptie