Competence Call Center - CCC

• Site: www.yourccc.com

Evaluari companie Competence Call Center - CCC

In comparatie cu alte companii cu care am lucrat pana acum, managementul acesteia este by default cel mai bun de pana acum. Asa incat, experienta mea, cu aceasta companie este una pozitiva. Cateva aspecte pozitive in cadrul acestei companii sunt urmatoarele: In cadrul acestei companii in calitate de angajat, management-ul isi respecta angajatul. ( O chestie FOARTE rar intalnita ) dar care ptr mine personal, conteaza foarte mult indiferent de salariul pe care il primesc. Sunt transparenti in ceea ce priveste ce iti poate oferii aceasta firma si la ce sa te astepti din partea lor in calitate de management. Ca si angajat daca esti serios/serioasa, daca iti respecti programul de lucru, iei in considerare ceea ce ti se cere/ti se spune si totodata pui in aplicare si iti dai interesul, ai tot support-ul si intelegerea din partea lor. Ptr mine atmosfera si atitudinea mangement-ului fata de angajat, de cele mai multe ori fac diferenta in relatia dintre management vs. angajat.

22.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Flexibilitate.
Support din partea management-ului.
Respect fata de angajat.
Iti sunt respectate drepturile.
Iti este respectat concediul medical.
Iti este acordat concediul medical indiferent de situatie.
Iti este acordat concediul de odihna si totodata iti este respectat.
Colectivul este unul placut.
Transparenta in modul de a gestiona si rezolva anumite situatii.
Contractul se semneaza pe perioada nedeterminata.
Nu esti pus/a in calitate de angajat sa mergi din prelungiri, in prelungiri. In cadrul acestei companii nu exista asa ceva.
Siguranta cu privire la locul de munca.
Salariul iti este virat inainte de data propiu-zisa si iti este virat o singura data. Deci, nu exista avans, si lichidare cum se intampla alte companii.
Ti se vireaza in fiecare luna fluturas de salariu, unde vezi exact contributiile tale catre stat.
Transparenta.

Contra
Din pacate prea putine beneficii ptr angajat ceea ce poate fii putin dezamagitor.
Metodologia training-ului mi se pare greoaie si nu am inteles de ce se alege aceasta maniera in loc ca training-ul sa fie mai structurat si mai apropiat de munca, propiu-zisa, efectiva.

Mai multe beneficii ptr angajat.
Sa se faca teambuilding-uri.
Sa se faca workshop-uri.
Organizarea unor cursuri de perfectionare in cadrul companiei.
Organizarea mai multor concursuri de motivare ptr angajati.

Full time - Operator telecomunicatii - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Decent. Bun pentru inceput.

18.10.2018 Util (5)

Pro
Locatie si colectiv

Transparenta minima, conducere defectuasa, salarii mici

13.10.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Programul de lucru, atmosfera creata de angajati

Prea mult haos - nu recomand

08.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Salariul la limita acceptabilului (incluzand eventual bonus) intra mereu la timp. Cativa colegi ok, atmosfera cat de cat destinsa insa doar uneori. In general nu se fac ore suplimentare, nu se sta peste.

Cea mai dezamagitoare experienta si cel mai dezinteresat managment.

03.10.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu virat mereu la timp. Dar la cat e de mic, nu stiu daca se poate pune la contra.

Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Staff responsible
-program flexibil-traininguri
Programator senior
Masa asigurata (cantina proprie)Cafea asigurataParcare si spalatorie auto propriiColegi ok (cel ...
Locul unde e amplasat biroul, pentru ca e foarte accesibil, conditiile oferite, pentru ca sunt ok ...
Inginer productie
Electrician