Competence Call Center - CCC

• Site: www.yourccc.com

Evaluari companie Competence Call Center - CCC

Loc bun pentru start

19.11.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Program flexibil
Salariu decent
Oameni ok

Contra
Volum mare de lucru

Full time - Team support - Bucuresti

In comparatie cu alte companii cu care am lucrat pana acum, managementul acesteia este by default cel mai bun de pana acum. Asa incat, experienta mea, cu aceasta companie este una pozitiva. Cateva aspecte pozitive in cadrul acestei companii sunt urmatoarele: In cadrul acestei companii in calitate de angajat, management-ul isi respecta angajatul. ( O chestie FOARTE rar intalnita ) dar care ptr mine personal, conteaza foarte mult indiferent de salariul pe care il primesc. Sunt transparenti in ceea ce priveste ce iti poate oferii aceasta firma si la ce sa te astepti din partea lor in calitate de management. Ca si angajat daca esti serios/serioasa, daca iti respecti programul de lucru, iei in considerare ceea ce ti se cere/ti se spune si totodata pui in aplicare si iti dai interesul, ai tot support-ul si intelegerea din partea lor. Ptr mine atmosfera si atitudinea mangement-ului fata de angajat, de cele mai multe ori fac diferenta in relatia dintre management vs. angajat.

22.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Flexibilitate.
Support din partea management-ului.
Respect fata de angajat.
Iti sunt respectate drepturile.
Iti este respectat concediul medical.
Iti este acordat concediul medical indiferent de situatie.
Iti este acordat concediul de odihna si totodata iti este respectat.
Colectivul este unul placut.
Transparenta in modul de a gestiona si rezolva anumite situatii.
Contractul se semneaza pe perioada nedeterminata.
Nu esti pus/a in calitate de angajat sa mergi din prelungiri, in prelungiri. In cadrul acestei companii nu exista asa ceva.
Siguranta cu privire la locul de munca.
Salariul iti este virat inainte de data propiu-zisa si iti este virat o singura data. Deci, nu exista avans, si lichidare cum se intampla alte companii.
Ti se vireaza in fiecare luna fluturas de salariu, unde vezi exact contributiile tale catre stat.
Transparenta.

Decent. Bun pentru inceput.

18.10.2018 Util (5)

Pro
Locatie si colectiv

Transparenta minima, conducere defectuasa, salarii mici

13.10.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Programul de lucru, atmosfera creata de angajati

Prea mult haos - nu recomand

08.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Salariul la limita acceptabilului (incluzand eventual bonus) intra mereu la timp. Cativa colegi ok, atmosfera cat de cat destinsa insa doar uneori. In general nu se fac ore suplimentare, nu se sta peste.

TELUS International Europe
Teleperformance Romania
Beneficii, mediu de lucru placut, sediul companiei intr-o zona usor accesinila, program flexibil
QA Engineer
- salarii bune- asigurare medicala foarte buna- suc/bere la discretie- snack time zilnic- mediu de ...
Software test engineer
-salario ok-beneficii ( asigurare medicala foarte buna, zilele libere care pica in weekend se dau ...
Concurs
Implementation Manager