Computaris Romania

• Site: www.computaris.com

Evaluari companie Computaris Romania

Firma cu management indiano-roman

14.05.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Tickete de masa.
Salariul este mediu pentru nivelul pietei.

Contra
Managementul haotic.
Schimbat 3 proiecte in doar 2 luni si alocarile managerilor sunt foarte haotice.
Proiecte fara documentatie si lipsa de handover.
Heirupism in multe proiecte, totul pe repede inainte, nu se mai pune accent pe calitate ci pe respectarea deadline-urilor.

Sa angajeze management calificat pentru ca cei curenti sunt ageamii.

Full time - Software Developer - Bucuresti

O companie pentru care merita sa lucrezi

01.05.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Apreciez mendiul de lucru prietenos si managementul. Colegii sunt foarte competenti tehnic si dispusi sa te ajute. Multi colegi cu experienta, aflati de ani de zile in companie, iar acesta este un semn ca locul de munca este unul bun.
Locatia este centrala, intre Piata Victoriei si Piata Romana cu multe locuri unde poti lua masa.
Eu recomand aceasta companie pentru cei care se potrivesc pe posturile vacante din punct de vedere al cunostintelor tehnice.

Pot spune ca tehnic te dezvolti (dar depinde si de tine sa tragi tare, repet tare !!!) , dar pe linie ierarhica nu prea sunt sanse (daca nu ai noroc sa fii pe proiectele de interes). Cum managerii decid alocarea oamenilor pe proiect totul este o ruleta ruseasca.

20.04.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
- salariu atractiv daca esti foarte bun si stii sa negociezi salariul de la inceput
- tickete de masa
- folosirea protocoalelor GSM (in functie de proiect)
- schimbare proiecte foarte des de la caz la caz

Foarte potrivit pentru dezvoltare carierei

18.04.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Vii in Computaris daca vrei sa inveti si sa tragi tare, daca poti sa tii pasul esti bine vazut si recompensat pe masura - daca nu, esti lasat sa pleci de unu singur (daca esti praf, esti dat afara).
Da e de munca - nu vii la relaxare, vii la munca. Intalnesti probleme, le rezolvi, apar altele si tot asa. Nu te plictisesti niciodata. E genul de loc unde vii la birou, dai tot ce poti si ajungi acasa si mai citesti cateceva ca sa inveti si sa te poti descurca a doua zi. E mediul perfect sa te dezvolti - trebuie sa inveti foarte multe lucruri noi, foarte repede. Asta e mediul, sunt unii oameni foarte vehi care sustin acest pas si trebuie sa tragi tare sa le faci fata.
Dar odata ce te descurci in Computaris, te descurci peste tot. Cand te duci la interviuri prin alte firme dupa cativa ani de lucrat aici, o sa ti se para totul prea simplu, prea usor.
La fiecare proiect o iei de la capat: un nou protocol, un nou standard, o noua tehnologie, noi tool-uri noi provocari.

Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Locuri de munca BoostIT Hub SRL
BoostIT Hub SRL
Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Volumul de munca destul de scazut, responsabilitati minore, colegi ok.
Specialist relatii clienti
Comisioane, ore suplimentare plătite, prime, concursuri.
nici unul. Angajatii de acolo sunt doar ca sa iti faca zile fripte.
Manager vanzari
Programator IT