Computaris Romania

IT&C

• Site: www.computaris.com

Evaluari companie Computaris Romania

Pot spune ca tehnic te dezvolti (dar depinde si de tine sa tragi tare, repet tare !!!) , dar pe linie ierarhica nu prea sunt sanse (daca nu ai noroc sa fii pe proiectele de interes). Cum managerii decid alocarea oamenilor pe proiect totul este o ruleta ruseasca.

20.04.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
- salariu atractiv daca esti foarte bun si stii sa negociezi salariul de la inceput
- tickete de masa
- folosirea protocoalelor GSM (in functie de proiect)
- schimbare proiecte foarte des de la caz la caz

Contra
- lipsa unui handover serios cand intri si schimbi proiectele
- lipsa de documentatie pe multe din proiecte
- heirupism predominant pe multe proiecte, deadline-uri foarte stranse nerealiste
- management defectuos si evaluari artificiale/gresite la sfarsit de an
- overtime-ul si oncall-ul duc la stress suplimentar
- probleme mari de comunicare intre management si angajati
- tendinta de "body-shop"
- lipsa echipa de suport dedicat pentru proiecte

- necesitatea de "soft-skills"
- negocieri mai serioase cand se castiga proiectele
- traininguri mai serioase pentru dezvoltarea personala

Full time - Software Developer - Bucuresti

Foarte potrivit pentru dezvoltare carierei

18.04.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Vii in Computaris daca vrei sa inveti si sa tragi tare, daca poti sa tii pasul esti bine vazut si recompensat pe masura - daca nu, esti lasat sa pleci de unu singur (daca esti praf, esti dat afara).
Da e de munca - nu vii la relaxare, vii la munca. Intalnesti probleme, le rezolvi, apar altele si tot asa. Nu te plictisesti niciodata. E genul de loc unde vii la birou, dai tot ce poti si ajungi acasa si mai citesti cateceva ca sa inveti si sa te poti descurca a doua zi. E mediul perfect sa te dezvolti - trebuie sa inveti foarte multe lucruri noi, foarte repede. Asta e mediul, sunt unii oameni foarte vehi care sustin acest pas si trebuie sa tragi tare sa le faci fata.
Dar odata ce te descurci in Computaris, te descurci peste tot. Cand te duci la interviuri prin alte firme dupa cativa ani de lucrat aici, o sa ti se para totul prea simplu, prea usor.
La fiecare proiect o iei de la capat: un nou protocol, un nou standard, o noua tehnologie, noi tool-uri noi provocari.

Locuri de munca Luxoft Romania
Luxoft Romania
Locuri de munca Cornerstone Technologies
Cornerstone Technologies
Locuri de munca Veeam Software SRL
Veeam Software SRL
Senior QA Tester
Mediu tanar ( multi adolescenti ), managementul tine foarte mult de echipa dar in general ok, fara ...
Cx Specialist
Salariul, oamenii, beneficiile
Junior Communication Specialist
Sediu accesibil si foarte modern. Mediu de lucru tanar.
Agent Servicii Clienti
Junior Tester