Consiliul Europei (Council of Europe)

• Consiliul Europei

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Consiliul Europei (Council of Europe)

Salariile sunt atractive la inceput, insa vei munci 12 ore/zi, plus in fiecare weekend si seara de acasa. Nu platesc contributii la statul roman (nu poti co-asigura sot/parinte), iar cand te intorci in sistemul roman vei plati CASS pentru perioada lucrata la consiliu. Nu exista HR, insa exista sefi si birocratie kafkiana. Contractele sunt temporare si nesigure (maxim 12 luni pe contract), nu au posturi permanente, aganajand numai pe proiecte (zero sanse pentru orice fel de credit bancar). Proiectele nu au treaba cu drepturile omului, iar Consiliul nu are treaba cu dreptul muncii. Joburile de Project Assistant si (Senior) Project Officer se refera de fapt la organizarea de evenimente - cam 1-2 conferinte pe saptamana, in diferite tari (de ex in Africa etc), la care va trebui sa si participi (dar nu iti spun asta la interviu). Birocratia interna din spatele regulilor de procurement e asa e greoaie ca vei sta pana la 12 noapte la birou pentru finalizarea unui contract de inchiriere la un hotel amarat. Dupa chiar si 4 ani de vechime, nici un angajat nu a fost promovat.

27.02.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Salariul - doar daca esti la inceput de drum. Daca ai peste 6 ani experienta atunci nici salariul nu e asa de atragator,

Contra
Totul in afara de salariu

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.