Corsar Online (CEL.ro)

Comert

1.2
  • Site: www.cel.ro

Evaluari companie Corsar Online (CEL.ro)

Cultura si valori

Oribila, nu recomand nimanui sa mearga aici. Ei fac angajari incontinuu, pt ca nimeni nu sta mai mult de 2-3 luni, sunt cativa care sunt acolo de la inceput, dar in rest nu sta nimeni in bataia aia de joc.

13.06.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Nu merita sa lucrezi nici macar o zi

Contra
Conditii/ mediul de lucru de 0, colegi barfitori si ramasi in urma, cu glume de rahat, pupincuristi cu sefa departamentului (ca pe seful suprem gen, nici macar nu l-am cunoscut :)))

Nu ai voie sa iesi in pauza decat daca nu e nimeni la tigara/ daca ai depasit cu un minut pauza de 1 h, ti se reproseaza

Nu ai voie sa intarzi 3-4 min :))) dar alte fete mai vechi pot intarzia si 20 de min.

Colegele mananca toate in aceiasi camera, desi e bucataria la 2 pasi. Si nu se aeriseste. Trebuie sa suporti mirosul pregnant de varza :)))

De activitate, nu cred ca mai are vreun sens sa zic ceva, ca e de la sine inteles faptul ca lumea care cumpara este nemultumita si tu trb sa ti bati capul cu ei (nu ai niciun training, trb sa inveti de la asa zisele colege ce si cum), iar ulterior ele tipa la tine ca nu ai inteles sau nu ai facut ce trebuie

Nu ai voie sa stai pe telefon, trb sa lucrezi incontinuu, ca in Evul Mediu :D

Plus presiune si comentarii din partea tuturor. Nu am gasit un mediu prietenos sau macar sa ai cu cine sa schimbi doua vorbe: mediul si colectivitatea lasa de dorit !

So, trageti voi concluziile :))

Oricum le-as dea degeaba :)) ca nu i intereseaza

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Operator call center in Bucuresti anul 2017
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Cultura si valori

Ii intereseaza doar profitul, nu dau doi bani pe angajati sau clienti

20.04.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Achizitie produse la pret de furnizor
Colegi de treaba
Iti poti alege banca la care sa primesti salariul

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Corsar Online (CEL.ro)

Cultura si valori

O experienta neplacuta, as vrea sa existe putina deschidere spre imbunatatiri, pentru ca este nevoie mare de ele!

23.10.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
-incasezi un salariu (nu e munca voluntara, asta e clar)
-foarte aproape de punctele mijloacelor de transport in comun
-pauza de masa de o ora
-plata orelor suplimentare
-posibilitatea de a cumpara produsele la pret de furnizor (foarte putina relevanta, cine are bani de un nou laptop, are bani, cine nu, nu)
-nu se lucreaza in weekend.
-esti cat de cat liber in ceea ce priveste conversatia cu clientii prin telefon (nu ca la alte firme, unde trebuie sa utilizezi un sablon de conversatie)
-ai parte de fel si fel de clienti, unii mai civilizati, altii... nu comentez.
-procedura de demisie este simpla, nu ti se pun piedici, santaj sau altele, cum am mai auzit pe la alte firme.

Neseriosi

11.10.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Achizitie de produse la pret de depozit

Cultura si valori

Neprofesionalism, goana dupa profit rapid indiferent de imaginea creata.

30.07.2014 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Contact cu nume importante din domeniul retail / IT, lucruri noi de invatat.

Locuri de munca UniCredit Business Integrated Solutions Junior Referent de Specialitate Financiar - Contabilitate ? German Speaker
UniCredit Business Integrated ...
Last update: 12.06.2017
Locuri de munca Manpower Romania Customer Service Advisor with Czech
ManpowerGroup Romania
Last update: 01.08.2017
Network engineer
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Game tester
  • Tichete cadou
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Inginer proiectant ...
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?
Edel 19.08.2017
NOC Technician
IT Support
Network engineer
Asistent manager
Hardware Specialist
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...