Daco Invest SRL

Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

Nu recomand nimanui! Este cea mai neserioasa firma in care am lucrat vreodata, muncesti 26 de zile pe luna dar esti platit pentru 22

15.12.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Doar cei de la Cluj-Napoca sunt oameni! Cei care conduc firma nu stiu absolut nimic despre ce se intampla la Bucuresti sau poate ca stiu dar nu au ce face

Contra
Am lucrat pentru Daco Invest o perioada scurta de timp si asta pentru ca si-au dat seama ca ne-au angajat pe mine si alti 6 oameni cu salarii mult mai mari decat ale celorlalti angajati care aveau vechime in firma!
Nu recomand nimanui aceasta firma Daco Invest franciza Lego Romania, programul este de 6 ore pe zi cu un weekend full (12 ore) si unul liber, in total ai 3 libere la 2 saptamani!
Deci o saptamana o lucrezi full 6 ore in fiecare zi + wekendul 12 ore iar saptamana urmatoare ai o zi libera pe care o primesti cand vor cei din magazin + wekendul!
Muncesti ca un sclav pentru ei, se sta numai in picioare, telefonul este interzis inclusiv in buzunar pe silent, trebuie sa sari pe clienti si sa-i convingi sa cumpere!
Ore suplimentare la greu pe care nu le mai recuperezi niciodata si nici nu iti sunt platite,daca ai nevoie urgent de un liber nu se poate pentru ca nu are cine sa te inlocuiasca iar in magazin trebuie sa fie minim 2 pe o tura!
Cand vine marfa cari de iti sar capacele iar dupa toti se plang ca nu a fost deajuns,multa rautate intre angajati!
Ei se mirau dece in doar o luna de zile le-au plecat 4 oameni din magazinul nou deschis dar condus de angajati vechi si au hotarat sa mareasca salariile pentru noii angajati, atunci s-a iscat o intreaga cearta in magazin, un om care lucra la ei de cativa ani avea 1200 + bonuri iar cei noi 1500lei NET!
Toate orele suplimentare au fost in "folosul comunitatii"!
Experienta mea de la Daco Invest-Lego a fost una groaznica pe ca nu as dori-o nimanui!

Schimbati manageri, dau oameni afara desi nu ii cunosc, doar pentru ca in acel moment era tura lui

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de Lucrator comercial in Bucuresti anul 2016
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Oportunitati cariera
Compensatii si beneficii
Balanta serviciu/viata pers
Management
Cultura si valori

A fost o experienta placuta la inceput, dar apoi se acumuleaza multe ore de munca, la ore nepotrivite si mai ales in weekend. In luna august am avut 179 ore lucrate, ceea ce mi se pare mult. Ti se cere sa stai peste program, sa mergi sa ajuti alte magazine, cari marfa in sacose mari de Ikea, de la depozitul aflat in afara Afi Palace. Asa nu poti sa avansezi pe plan profesional, in schimb iti cresc muschii, ce-i drept.

22.09.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Colectivul de munca foarte tanar

Locuri de munca Ericsson Romania  1st Level Operations
Ericsson
Last update: 19.07.2017
Locuri de munca AMOMA Hotel Reservation Representative with French
Amoma
Last update: 10.07.2017
Locuri de munca Connect Mobile Telecom Consultant vanzari telesales Orange Romania
SC Connect Mobile Telecom
Last update: 26.06.2017
Locuri de munca Easy Asset Management IFN SA (iCredit) Manager Echipa Popesti Leordeni
iCredit
Popesti Leordeni