Decathlon Romania

• Site: www.decathlon.ro

Evaluari companie Decathlon Romania

SI PAREREA MEA CONTEAZA PENTRU UN VIITOR MAI BUN!

12.11.2017 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Personal tanar si ambitios, foarte multi studenti, aveai cat de cat sansa sa iti faci programul dorit, si se ajungea la un comun acord cu zilele libere, te putea inlocui un coleg daca aveai o problema. Mai exact erau destul de intelegatori. A fost o experienta buna. Salariul era ok dar era loc de mai bine.

Contra
La caserie se statea doar in picioare, iar dupa 8-9 ore lucrate imi intepenau picioarele, aerul conditionat fix deasupra caselor de marcat, ceea ce nu era deloc ok pentru sanatate, foarte multa agitatie, iti puteai lua pauza doar daca venea cineva sa te inlocuiasaca, sistemul de securitate al hainelor le dadea casierilor batai de cap, deoarece se scanau produse de mai multe ori sau chiar la casele din fata sau din spate si se interpreta ca si cum ar fi fost facut intentionat. Si cel mai rau dintre toate dupa o luna si jumatate de munca, eu care trebuia sa stau la receptie sa ma ocup de facturi, retururi si comenzi, am stat de fapt la caserie pentru ca nu avea cine sa ma invete responsabilitatile de la receptie si spuandu-mi-se ca trebuie sa invat singura. Fara training, nimeni nu avea niciodata timp. As fi ramas sa lucrez mai mult daca mi se oferea un program de 4-5 ore, in timpul anului universitar.

In primul rand as vreas a ii sfatuiesc ca inainte de angajare sa se faca un training si viitorii angajati sa invete ce au de facut nu sa se trezesca in fata faptului implinit si sa strige prin magazin dupa ajutor. Sa fie luata in considerare punerea scaunelor la casele de marcat, nu doar la receptie. Aerul conditionat deasupre caselor chiar nu este o idee buna si mai ales cand mai sunt asejate si in dreptu unei usi ai sansa sa ajungi acasa paralizat si bolnav. Sa se tina cont cand lucrezi ore inplus, eu am lucrat 10 ore si nu a bagat nimeni de seama. SI INCA O DATA, E MARE NEVOIE DE INSTRUIRE SI PUS MAI MULT ACCENTUL PE PERSONAL.

Full time - Asistent vanzari - Brasov
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Experienta Decathlon

04.11.2017 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
Colectiv preponderent tanar

Evaluare Decathlon- Nume mare - Management slab

19.08.2017 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Nu am puncte pro pentru acest angajator

Am o experienta pozitiva

06.06.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Echipa cu care lucrez

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Pepco Romania

Full time

Locuri de munca Pepco Romania

Full time

Bucuresti

Super echipa!

22.05.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Echipa si mediul tanar de lucru. Intelegere, program flexibil, recomand pt. cei la inceput si care vor sa invete si sa se dezvolte

Operator PC
Timp liber suficient
Seriozitate de neamtStii exact ce e de facut
Atmosfera de lucru interesanta, mediu placut, colegi ok
Concurs
Agent servicii clienti ...
Operator cnc
Customer Support ...