DELL International Services SRL

• www.dell.com

Evaluari companie DELL International Services SRL

Dell Technologies Romania - cat se poate de romaneste.

27.01.2018 - Full time Util (12)

Pro
Balanta echilibrata intre viata personala si profesionala, flexibilitate.

Contra
Linie de management neexperimentata. Incapabila de a motiva echipele de a da o directie sau un obiectiv clar, micromanagementul este in floare, ambiguitate.
"Recomandarile" fac ca cei care aplica fara a fi recomandati sa aiba sanse minime. De asemenea, bonusurile acestui program de recomandare cu care ei se lauda, sunt o minciuna! Persoane care au avut profil similar cu cererile job-ului nu au fost chemate mai departe nici macar la un interviu preliminar. Se cheama la interviu doar cei recomandati de persoanele care pupa managementul. managementul trece chiar si peste deciziile HR-ului cand vine vorba de a isi ajuta lingusitorii sa primeasca bonusul. Nepotismul este in floare, angajati interni dornici de promovare sunt refuzati, chiar daca au experienta si calitatile necesare si chiar daca exista pozitii deschise. Motivele invocate sunt simple "nu te potrivesti, cautam mai multa experienta" dar de fapt se asteapta dupa cineva care a fost recomandat de vreun lingau, sau chiar de management. HR-ul are in principal oameni neexperimentati sau foarte incarcati, ceea ce duce la tergiversari cu marea majoritate a proceselor (chiar si o banala adeverinta poate dura saptamani) Nu recomand deloc, salariile nu rup gura targului, dar sunt cat de cat ok; mai sunt si alte companii care platesc similar, insa unde nu exista astfel de nepotisme si manevre.

Etica profesionala - de revizuit
Tratament echitabil - de revizuit
Flexibilitate - ok
Servicii HR - lasa de dorit

Full time - Bucuresti

Este o firma serioasa.

24.01.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
Este o firma draguta cu angajatii.

Work from home and flexibility are the greatest benefits you can get from your employer.

22.01.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Flexibility, work from home

Finance - la

13.12.2017 - Angajat Full time Util (4)

Pro
Salariu atractiv pentru cei cu experienta relevanta si competente peste media pietei, la fel si pentru cei cu limbi straine mai rare. Pachet de beneficii interesant (ofera si dental plan)

Nivel profesional foarte scazut la managementul Irlandez si american.

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Colectivul din Romania

Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Locuri de munca Genpact Romania
Salarii decente, colegi faini
Economist office
Companie mare, cu multe departamente, foarte axata pe crestere.
Developer C#
-Tehnologii noi-Mediu de lucru bun-Colegi deschisi-Evenimente lunare-Program flexibil-Management ...
Customer Order ...
Senior researcher