Deloitte Romania

Alte Servicii

• Site: www.deloitte.com/ro

Evaluari companie Deloitte Romania

Pentru o companie care zice ca se respecta, e sub nivelul asteptarilor

30.03.2018 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
-Ce m-a ajutat pe mine este ca am invatat sau mi-am reamintit si repetat notiunile de Excel, multe formule analitice etc, te lovesti de f multe formule.
- Self traininguri le puteai face in timpul liber de acasa, nu in numar f mare.

Contra
- Stat peste program, am muncit 3 luni la ei pe pozitie de audit, nu am stat decat o singura data peste program. Colegii mei li s-a indus sa stea peste program, erau unii care stateau 12 ore fara compensatii, libere sau bani platiti in plus.
- Salariu mizer, 1700 lei net cu bonuri de 2 mil, asta iti iei in alta parte, nu stai peste program si nu ti bati capul.
- Pauzele, nu sunt pauze, de fapt am obs ca se sta 20 de min in pauza de masa iar apoi se munceste, eram privit cu alti ochi ca stateam o ora sa mananc asa cat era normal. Colegii mei mergeau cu TL ul si mancau si in maxim jumatate de ora erau inapoi la birou.
-Training f slab, de fapt nu intelegi nimic din el, 1 saptamana faci training in poloneza si engleza, si trebuie sa stii apoi tot cand intrii pe fagas normal. Eu m am angajat pe pozitie de lb engleza, dar trainingul il tineau Deloitte Polonia care 3 sferturi vb in poloneza.
- Tichete aberante cu termene de cateva ore care trebuie sa fie de cateva zile.
- Daca termini un tichet , trb sa ceri altul altfel ai timp mort care tot pe tine te afecteaza.
- La plecarea mea se primeau si tichete din alte tari, ca parca nu se statea suficient peste program.
- Departamentul de HR sub asteptari, i-am reclamat la ITM pt ca nu mi au dat actele dupa ce mi-am dat demisia.
- Oamenii le era frica sa si ia medical pt ca nu si terminau treaba, veneau la munca raciti cobza ca sa nu si ia medical.
- Te obliga sa ti pui concediu intre zilele de Craciun si An Nou chiar daca tu nu vrei pt ca atunci nu este de munca.
- Oamenii sunt inchisi, discuta in principal despre munca si atat.
- Se recruteaza doar studenti fara experienta care sunt manipulati, eu avand experienta pe pozitii mult mai bune decat am fost in Deloitte nu m am lasat manipulat, si cand zic manipulat spun de stat peste program cam 5 7 ore in plus fata de cele 40 obianuite, tu muncesti aproape inca o zi intr o saptamana.
- Posibilitati de avansare sunt infime, mai ales ca stai un an pe pozitia asta care nu ti adice satisfactie decat stres si bani putini.

Fiti oameni

Full time - Adc Specialist - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Dezamagitor ca nivel entry-level, salariu de mizerie si un mediu de lucru stresant

13.03.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Experienta de a lucra in proiecte si a invata din alte domenii de activitate
- Oportunitatea de a lucra impreuna cu oameni bine pregatiti, chiar profesionisti

Consultant Deloitte

12.10.2017 Util (20)

Pro
Experienta pe care ti-o faci; proiecte variate

Eu dau 4 stele din 5

14.09.2017 - Angajat Full time Util (15)

Pro
Colegii tineri + specialsti cu experienta

Sunt inca la inceput si sincer sunt destul de entuziasmata de ce am gasit in Deloitte

09.09.2017 - Angajat Util (18)

Pro
Colegii din echipa mea (le multumesc si aici).
Compania este mare si sper sa ma pot dezvolta.

Posibilitatea de evolutie
Cost calculation specialist