Deloitte Romania

• Site: www.deloitte.com/ro

Evaluari companie Deloitte Romania

Dezamagitor ca nivel entry-level, salariu de mizerie si un mediu de lucru stresant

13.03.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Experienta de a lucra in proiecte si a invata din alte domenii de activitate
- Oportunitatea de a lucra impreuna cu oameni bine pregatiti, chiar profesionisti

Contra
- Pachet salarial mizerabil (1650 RON + bonuri de masa in valoare de 9.57 RON) plus asigurare de sanatate privata (doar consultatiile sunt gratuite, in rest platesti normal)
- Posibilitate de avansare redusa, mai ales daca prinzi manageri capriciosi si dornici de glorie personala (gasiti din plin asemenea specimene in Deloitte, in general proveniti din EY sau KPMG)
- Lipsa de oportunitati egale intre femei si barbati (din ceea ce am observat in ultimul an petrecut in companie, 2017, femeile au ajuns sa fie promovate pe criterii de superioritate de gen, nu datorita performantei sau pregatirii, ci doar sa fie atins

- Promovarea angajatilor pe criterii de performanta, nu de gen
- Oferirea de compensatii decente pentru munca (salariu, nu abonamente la sala sau bungee-jumping) angaja?ilor. Fiecare angajat este o persoana care vine la serviciu sa castige bani pentru chirie, mancare, alte cheltuieli, nu sa se distreze. Desi Romania are performante foarte bune fata de alte tari din regiune, salariile sunt de 2-3 ori mai mici (Cehia si Polonia) iar la nivel local salariile din Deloitte sunt cam cu 20-25% mai mici fata de companiile similare

Full time - Consultant - Bucuresti

Consultant Deloitte

12.10.2017 Util (20)

Pro
Experienta pe care ti-o faci; proiecte variate

Eu dau 4 stele din 5

14.09.2017 - Angajat Full time Util (15)

Pro
Colegii tineri + specialsti cu experienta

Sunt inca la inceput si sincer sunt destul de entuziasmata de ce am gasit in Deloitte

09.09.2017 - Angajat Util (18)

Pro
Colegii din echipa mea (le multumesc si aici).
Compania este mare si sper sa ma pot dezvolta.

Destul de ok / Deloitte Bucuresti

04.09.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Mai mult axat pe invatare si pe cunostiintele ce le poti acumula. Ideea e ca trebuie sa te zbati, nu va avea nimeni timp doar de tine si trebuie sa intrebi.

Sediu impresionant si centralOameni de la care ai ce invataBeneficii pentru angajati ( Bookster, ...
nu am prea multe de adaugat. o experienta relativ ok.
Analist chimist
Mediu de lucru extraordinar de placut.
Call Center Department
IT Senior Business ...