Dentocare

Dentocare

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Dentocare

Neseriosi!

13.07.2019 - Fost angajat 2019 - Full time

Pro
Lipsiti de seriozitatd

Contra
Spuneti NU Dentocare!

Evitati acest cabinet ca si angajati.
In prima faza veti fi chemati la un interviu pe soseaua Virtutii 2c unde veti fi intampinati de o doamna care este total lipsita de profesionalism pe partea de hr pentru ca jumatate din timpul alocat interviului l-a petrecut pe telefon iar in al doilea rand lipsita de onestitate in activitatea pe care o desfasoara.
La interviu se prezinta cerintele postului evaziv si faptul ca exista o perioada de proba pentru care ATENTIE nu se semneaza absolut nimic! La interviu am intrebat in mod expres care este rolul perioadei de proba si cum este tratata . Aceasta doamna a afirmat, faptul ca aceasta perioada este remunerata si are rolul ca atat ei ca si angajator cat si eu sa ne hotaram daca continuam colaborarea sau nu, lucru perfect normal. Din motive personale pe care acum nu le regret , dupa o saptamana nu am mai putut continua colaborarea si am intrebat cum anume se procedeaza cu partea financiara pentru care am lucrat si a ramas sa fiu apelata.
Am asteptat o luna si nimic. In momentul in care am revenit eu cu un apel aceasta doamna mi a raspuns foarte indignata spunandu mi ca eu de fapt nu am nimic semnat cu ei , ca am stat cateva ore pe zi in conditiile in care fetele mai vechi spuneau ca nu e necesar mai mult si ca de fapt perioada de proba este de 2 saptamani. Aceasta doamna mizeaza foarte mult pe faptul ca , nu ofera contract pe perioada de proba si a incercat sa adauge ulterior fel si fel de clauze pe care nu le a mentionat la interviu spunandu mi ca, de fapt a procedat asa cu mai multe fete.
Prin urmare, incercati sa evitati acest cabinet stomatologic si ca angajati sau cel putin pana in momentul in care vor invata sa respecte munca fiecaruia si vor fi rezolvate problemele lor pe partea de legislatie in munca .

Angajati oameni profesionisti si onesti!

Fost angajat 2019 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Locuri de muncă
rinf.tech