DirectVision

• Tel: 0312.257.131
    Fax: 0312.257.132
    Site: www.directvision.ro

Evaluari companie DirectVision

Un loc foarte bun pentru cei care nu au nevoie sa avanseze in cariera.

30.05.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Patronii sunt intelegatori cu angajatii. Poti obtine usor o invoire sau o schimbare minora in mediul de lucru.
Bonuri de masa, teambuilding, asigurare medicala.

Contra
Locatii prost alese. Se lucreaza inghesuit, birou langa birou. Proiectele sunt administrate dupa ureche, nu exista documentatii tehnice si comunicarea cu project managerul este de obicei proasta. Teambuildingurile sunt de obicei petreceri cu bautura. Multe bisericute chiar in interiorul aceluiasi proiect. Nu exista nici un program concret pentru a invata ceva nou. Foarte rar apare cate un curs la orizont, de obicei la alta firma iar care compania este dispusa sa plateasca doar pentru 2-3 oameni.

Conducerea ar trebui sa lase oamenii angajati sa ia deciziile necesare. Sa invete sa delege taskurile. De multe ori unul din patroni vine in birou si ia hotarari peste project manager dupa ureche sau are asteptari nejustificate in privinta unor functionalitati. Neexistand nici o documentatie, ci numai comunicari verbale sau pe email, se asteapta sa intuiesti dorinta clientului. Patronii nu sunt intotdeauna de accord unul cu celalalt. Nu exista proiecte de dezvoltare pe termen lung pentru companie si din acest motiv numarul oamenilor angajati precum si bugetul oscileaza foarte mult.

Full time - Programator .NET - Bucuresti

Adobe Romania