Document Storage Solutions

Evaluari companie Document Storage Solutions

Minciuni frumoase și multă ipocrizie

03.08.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Nu exista elemente pro pentru companie in sine.Singurul lucru Ok ar fi colectivul de colegi

Contra
Firma care angajează cu salariul minim pe economie pe cartea de munca,salariul se plătește in 2 transe(la sfârșitul lunii se da avansul și pe 15luna următoare lichidarea).La angajare mi s-a oferit un salariu+tichete de masa urmând ca la plata lui de fapt acel salariu includea valoarea tichetelor de masa.Salariul de la interviu nu este trecut nicăieri astfel ca te poți trezi ca mine ca la final am primit doar ce era pe contractul de munca și fără tichete de masa sau măcar valoarea lor.Patronii pt ca nu le pot spune profesioniști in domeniu sunt oameni de rând cu experiența căpătată de pe ici colea,fără studii extra, firmele se închid pe banda rulantă fără sa apuci sa te uiți prin ele iar patroana(care mai știe putina contabilitate) le verifica.Nu se aloca un portofoliu de firme,se dau, ca la piața, fiecăruia taskurile din săptămâna și trebuie sa le faci pe acelea.Nu ai timp sa analizezi activitatea societății pt ca "pierzi timpul și acesta costa bani",iar lucrările trebuie făcute însă doar pt a fi la număr neacordând-se prea mare importantă activității in sine;atitudinea patronilor fata de angajații care mai știu cate ceva in plus fata de ei este una de înjosire.Programul conform contractului începe la ora 9 și se termina la 17 însă ești obligat sa vii la servici de la 7.30 și sa pleci la 17-19.Esti super monitorizat din toate punctele de vedere,in plus nu îți este permis sa înveți o firma sau sa o lucrezi decât punctual doar ce ești pus.Atentie dacă pleci din companie nu îți Primești salariu nu mai vorbesc de tichete sau banii pe concediul neefectuate.

Full time - Economist - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Accountess Profile