Electronic Arts Romania

IT&C

• Site: www.jobs.ea.com

Evaluari companie Electronic Arts Romania

Companie ce necesita imbunatatiri mari la nivel de management si interesul fata de angajatii lor.

17.01.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
In unele departamente mediul de lucru este mai relaxant
Sediu foarte frumos si inovativ

Contra
- departamentul de HR sa fie mai orientat mult mai mult catre oameni si mai putin in a te trimite pe tine sa-ti rezolvi probeleme ce ar trebui solutionate cu ajutorul lor
- o parte din zona de leadership si management destul de defectuasa ( aici ar trebui imbunatatiri masive)
* Mentionez acest aspect pentru ca am avut ocazia sa lucrez cu multe persoane cu astfel de pozitii si se simte o lipsa acuta de pregatire a leazilor si managerilor ca in primul rand sa fie oameni si sa se gandeasca la functia ce o ocupa
- impunerea unor limite uneori insa depinde si de departament pentru ca am lucrat aici si cand aveam libertatea de a face mult lucuri dar si cand am fost extreme de restrictionata de a aduce in plus de valoare
- salarii foarte mici

- sa fie orientati catre oameni si nu doar pe rezultate si sa invete sa se comporte cu subordonatii uman nu robotic
- condiderand ca totul porneste si de la nivel de cultura organizationala cred ca este nevoie de o schimbare foarte mare in companie la nivel de management pentru ca aceste aspecte mentionate sa nu mai existe si acest mod de operare sa se schimbe.

Full time - Bucuresti

O firma fenomenala pe parte de Productie/Development/EmbeddedQA. Departamentele de testare se impart in doua: CoreQA si DevQA(EmbeddedQA). CoreQA nu recomand decat daca esti somer si mori de foame. DevQA face parte din echipa de productie oferind suport si este cu totul alta mancare de peste(Anturajul este de calitate superioara, atmosfera relaxata, ai ce sa inveti cel putin in primii ani). Dupa o perioada s-ar putea sa nu mai ai ce sa inveti si sa vrei sa pleci sau sa ramai plafonat. Daca esti serios exista oportunitati de promovare si de dezvoltare profesionala. Pe partea de low end testing salariile sunt foarte mici. Concluzie: Faceti tot posibilul sa va angajati pe parte tehnica(analyst,engineer etc.) sau pe management. P.S.: Nu luati litera de lege ce am zis mai sus, lucrurile pot varia in functie de departament/echipa etc. Diviziile de mobile sunt in general mai relaxate/deschise.

09.01.2018 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
-- Sediu superb;
- Locatie buna(AFI);
- Posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala;
- De la un anumit nivel in sus se pune aproximativ accentul pe angajat;
- Stai si te "joci" toata ziua :)))

Experienta pozitiva in mare, depinde de proiecte

09.12.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
- Colegii super de treaba
- Proiectul interesant
- Programul bun
- Locatia

Locul de munca potrivit pentru perioada studiilor

27.11.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
- Mediu de lucru placut
- Posibilitate de castig extra prin ore suplimentare
- Posibilitate de avansare (cu conditia de a iti da interesul)

Experienta ce lasa de dorit. Nu recomand.

13.11.2017 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
Locatie foarte buna. Birouri superbe.

Colectiv tanarMediu de lucru placutOportunitati de invatare
C++ Developer
Nu e stres. Proiecte lungi, stabile.
Economist
Operator productie