Electronic Arts Romania

IT&C

• Site: www.jobs.ea.com

Evaluari companie Electronic Arts Romania

Evaluare EA

14.09.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Flexibilitate; colegi funny

Contra
Lipsa de oportunitati reale de dezvoltare

Full time - Tester - Bucuresti

Este un alt loc de munca fara oportunitati de cariera. Voi mentiona cateva aspecte pe care le-am observat personal in scurta perioada de timp in care am fost pe acolo.

01.09.2017 - Fost angajat Part time Util (10)

Pro
- Daca esti student, merita pentru ca programul este flexibil si efortul minim. Bineinteles, banii sunt pe masura, putini.
- Ai cafea si banane moka (desi pe ultimele le vezi cam rar)

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Electronic Arts Romania

Tester jocuri

29.08.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Relativ usor sa intri ca tester in EA; unii colgei sunt chiar super

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

- La interviu, au fost prost organizati. Trebuia sa il dau cu o tipa, care a plecat in ziua respectiva mai devreme fara sa anunte ca sunt interviuri programate si dupa aproximativ 45 minute de stat degeaba asteptand sa fiu "bagata in seama", au venit 2 baieti sa imi ia interviul. Discutia a fost destul de lejera, in limba engleza, la un nivel de incepator. 2 zile mai tarziu m-au sunat sa imi spuna ca pot veni sa semnez contractul, insa eram in sesiune si am amanat o saptamana pentru a termina examenele. Sunt foarte intelegatori cu cei care au facultate. In mod normal alegi fie tura de zi, fie tura de noapte. Poti oricand sa te muti de pe zi pe noapte, sau invers, dar nu sa vii cum ai chef (azi pe zi, maine pe noapte). Insa, daca fie esti in sesiune, fie ai ceva important de facut, te poti muta temporar pe cealalta tura pentru a iti rezolva problema.
- Dupa semnarea contractului, am intrat in training. Acesta a tinut 1 saptamana. Probabil se testeaza aceleasi 2 jocuri stupide in fiecare an (Marble si 0.A.D.) unde te obisnuiesti cu platforma de bug-uri. Se exagereaza foarte mult in training, din punctul meu de vedere, iar primul lucru pe care il auzi cand ajungi pe proiectul propriu-zis este "Uita tot ce ai invatat in training." La sfarsitul acelei saptamani ai un test de 100 intrebari, grila. Unii spun ca au fost persoane care au picat, altii ca nu a picat nimeni in istoria firmei. Nu stiu care varianta este corecta, in orice caz, daca esti atent la intrebari sigur treci.
- Lucrez de 2 luni pe FIFA18 GEN4/GEN3. Am avut noroc de o echipa frumoasa. Atat leadzii, cat si project managerii sunt persoane deosebite cu care poti purta oricand o conversatie, atat referitoare la job cat si extra. Sunt o fire foarte curioasa si pun multe intrebari. Nu s-a intamplat niciodata sa nu primesc raspuns la vreo intrebare, sau sa se enerveze cineva ca am pus prea multe. Unii raspund cu placere, altii poate mai mult din obligatie, dar isi iau pozitia in serios si nu te lasa cu ochii in soare.
- Sunt foarte multe persoane care se plang de echipa prin comentarii pe diferite forumuri. Sunt mai multe proiecte, asa ca difera ce am intalnit eu de ce au intalnit altii. Vorbesc foarte mult si cunosc lume de pe alte proiecte, inclusiv leadzi. Ce am cunoscut pana acum a fost ok. Inca nu am dat de nimeni cu nasul pe sus, arogant sau plin de el. Poate o sa intalnesc si genul ala de lead de care vrei sa scapi din momentul in care i-ai aflat numele. Mi-am propus sa raman o perioada in firma. Vreau sa avansez. Si astept un internship de-al lor pentru care de altfel si raman aici.

19.08.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Imi place colectivul. Majoritatea testerilor sunt studenti la facultate, so echipa tanara.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Am lucrat in EA ca tester

08.08.2017 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Mediu tanar si de treaba.
Procesul de interviuri super usor

Locuri de munca METRO SYSTEMS Romania
METRO SYSTEMS Romania
Locuri de munca METRO SYSTEMS Romania
METRO SYSTEMS Romania
Specialist Vanzari
O companie stabila, pozitiva.Locatia poate fi un avantaj pentru cei din zona.Atmosfera prietenoasa.
Proiect interesant inovator pentru Romania
Business analyst
Echipa excelenta, multe de invatat
Specialist Vanzari
Financial and Billing ...
Procurement Process ...