Easy Asset Management IFN SA (iCredit)

• Site: www.icredit.co.ro

Evaluari companie Easy Asset Management IFN SA (iCredit)

Lucrez la aceasta companie de 1 an si 4 luni. Imi da posibilitatea de a constru o cariera in domeniul financiar.

08.02.2018 - Angajat Part time Util (13)

Pro
Posibilitatea de a construi o cariera. Un program de lucru flexibil. O echipa de lucru armonioasa.

Contra
S-ar putea imbunatatii structura a salariului, pentru care incepand de 1 februarie 2018 sa-u facut si pasi. S-ar putea imbunatatii marketingul, cum ar fi mai multa publicitate despre firma, spoturi publicitare in tv de exemplu.

O campanie ca si la cateva companii IFN, o perioda determinata, cand clientii s-ar putea obtine un credit de exemplu pana la 1000 de lei fara comisioane si dobanzi. "Cat primestu, atata platesti inapoi!"

Part time - Consultant credite - Sfantu Gheorghe

Experienta

26.01.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Programul de lucru se respecta.

Experienta foarte proasta. Se tipa si se ameninta foarte mult daca nu lucrezi unele sambete si mult peste program. Programul neoficial este in fiecare zi pana la 8-9 seara. Ultima sambata din luna se lucreaza . Nu se plateste nimic suplimentar. Munca: Pozitia de Manager de echipa, manager relatii clienti pe contract, se platea cu putin peste 1700 lei net. Bonusurile sunt foarte greu de atins si sunt mici, de pana la cateva sute de lei.(200-300). Nu ai decont de transport si mergi pe jos in fiecare zi prin cartiere sa imparti flyere si bati la usi sa recuperezi bani.(este periculos, am avut cazuri urate). Trebuie sa faci si angajari de consultanti. Consultanti de credit: Trebuie sa umble pe anumite zone, sa puna pliante si sa incheie la oameni in casa contracte de credit. Nu exista salariu. Se piate castiga maxim cateva sute de lei. Sunt cateva cazuri care castiga mai mult, dar pentru ca au primit multi clienti de la care sa incaseze bani si sunt vechi.

07.12.2017 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Nu exista. M-am to gandit si nu am ce sa scriu.

Proces de recrutare inutil

15.11.2017 Util (11)

Pro
Am participat la interviu pentru postul de Payroll Specialist si in afara faptului ca nu am primit nici un feedback referitor la asta. Dupa aprox 2 saptamani am trimis un email catre cei de la resurse umane sa imi spuna care este statusul interviului (indiferent de raspuns, pozitiv sau negativ un recruiter are datoria sa trimita un raspuns candidatului) si ce credeti, supriza. Nici macar la acest email nu am primit raspuns:)
Si atunci daca nici macar un email nu pot trimite ca si raspuns, ce pretentii sa avem ca sunt o companie serioasa?

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca KRUK Romania

Full time

Bucuresti,

Companie fara principii sanatoase si valori.

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Un singur avantaj: se poate avansa (dar bineinteles asta se poate in orice companie). Deci cade.

Tezaur Investment Group
Project manager
Noi produse Telco & IoT
Te poți angaja fără experienta, primești training si colectivul este plăcut.
Colegi prietenosi.Mediu de lucru placut.
Manager magazin
Analist