Easy Asset Management IFN SA (iCredit)

• Site: www.icredit.co.ro

Evaluari companie Easy Asset Management IFN SA (iCredit)

Experienta foarte proasta. Se tipa si se ameninta foarte mult daca nu lucrezi unele sambete si mult peste program. Programul neoficial este in fiecare zi pana la 8-9 seara. Ultima sambata din luna se lucreaza . Nu se plateste nimic suplimentar. Munca: Pozitia de Manager de echipa, manager relatii clienti pe contract, se platea cu putin peste 1700 lei net. Bonusurile sunt foarte greu de atins si sunt mici, de pana la cateva sute de lei.(200-300). Nu ai decont de transport si mergi pe jos in fiecare zi prin cartiere sa imparti flyere si bati la usi sa recuperezi bani.(este periculos, am avut cazuri urate). Trebuie sa faci si angajari de consultanti. Consultanti de credit: Trebuie sa umble pe anumite zone, sa puna pliante si sa incheie la oameni in casa contracte de credit. Nu exista salariu. Se piate castiga maxim cateva sute de lei. Sunt cateva cazuri care castiga mai mult, dar pentru ca au primit multi clienti de la care sa incaseze bani si sunt vechi.

07.12.2017 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Nu exista. M-am to gandit si nu am ce sa scriu.

Contra
1.Nu exista calculatoare suficiente pentru toti oamenii din birou si se face cu randul.
2. Cele mai multe birouri nu au masini si se umbla pe jos prin cartiere.
3. Sefii birourilor nu stiu management si se poarta urat.
4. Dupa o astfel de experienta s-ar outea sa ai nevoie de un psiholog.

Apreciati mai mult oamenii .Mariti salarii si oferiti unelete de lucru.

Full time - Manager de echipa - Bucuresti

Proces de recrutare inutil

15.11.2017 Util (11)

Pro
Am participat la interviu pentru postul de Payroll Specialist si in afara faptului ca nu am primit nici un feedback referitor la asta. Dupa aprox 2 saptamani am trimis un email catre cei de la resurse umane sa imi spuna care este statusul interviului (indiferent de raspuns, pozitiv sau negativ un recruiter are datoria sa trimita un raspuns candidatului) si ce credeti, supriza. Nici macar la acest email nu am primit raspuns:)
Si atunci daca nici macar un email nu pot trimite ca si raspuns, ce pretentii sa avem ca sunt o companie serioasa?

Companie fara principii sanatoase si valori.

27.10.2017 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Un singur avantaj: se poate avansa (dar bineinteles asta se poate in orice companie). Deci cade.

A fost ok pana a plecat Managerul meu de echipa, restul echipei era praf.

26.10.2017 - Fost angajat Part time Util (16)

Pro
Dezvoltare personala + daca iti dai interesul si ai clienti care platesc e ok

Experienta buna

25.09.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Pentru inceput pot sa zic ca sunt multumita. Colectivul este unul care imi place si care m-a ajutat sa ma integrez usor. Ti se explica pe intelesul tau

Locuri de munca Fire Credit SRL
Fire Credit SRL
Locuri de munca Kruk Romania
Kruk Romania
Locuri de munca Tezaur Investment Group
Tezaur Investment Group
Inside Sales
Colegi faini in echipa de support cu multa experienta, managementul din afara ok.
Atmosfera ok la birou
Data analyst
Mediu de lucru placut, curat, aranjat, cafea, fructe la dispozitie;Ergonomie (stand up desk-uri ...
Office assistant
Agent Servicii Clienti