Eco Clean

• www.ecoclean.ro

Evaluari companie Eco Clean

Se putea si mai bine

01.06.2018 - Fost angajat Util (10)

Pro
Colectiv de nota 11 - oameni foarte inteligenti si dedicati de te si intrebi ce cauta acolo

Contra
La conducerea firmei sunt 2 asociati.Primul care este un adevarat domn si cu care poti vorbi uman,de la egal la egal si pentru care am respect si in momentul acesta, si cel de-al doilea care te va face sa te intrebi aproape zilnic ce naiba a fost in capul tau cand ai acceptat sa lucrezi acolo.
Sunt multe lucruri in neregula cu firma asta si majoritatea au de-a face cu comportamentul celui de-al doilea asociat de care scriam mai sus.
In cazul in care nu ati avut ocazia de a vedea vreun parvenit in viata reala, aici aveti, fara indoiala, ocazia.Genul de persoana care are pretentia de a te uita la el ca la divinitate si sa te arunci la picioarele lui doar pentru simplu fapt ca el exista.Lucrurile merg atat de departe pana in punctul in care tu,ca si angajat, trebuie sa ii asezi masa ca la restaurant (da,da,mergi cu el la masa si ii asezi totul cu servetel, tacamauri si farfurie, iar daca e sa fii prin zona cand termina, NEAPARAT sa si strangi dupa el pt ca este intr-adevar foarte solicitant si injositor sa-ti arunci singur gunoiul produs intr-un cos care oricum este in drumul tau spre iesire )lucru care este atat de important in activitatea angajatilor incat ar trebui sa faca parte din fisa postului.Indiferent ca ploua, e viscol,canicula sau pur si simplu nu te simti bine tu TREBUIE sa iesi zilnic sa cumperi mancarea, iar daca se intampla sa intarzii cu ea se va tipa la tine si vei fi umilita ca pe orice plantatie care se respecta.
Increderea si respectul lui in cei care ii asigura statutul financiar este 0 si nu ai ce face sa-i schimbi parerea, o data ce iti ofera un salariu lunar va considera ca esti proprietatea lui personala
si te va trata ca atare.Si ca tot veni vorba de bani, in ziua de salariu nu trebuie neaparat sa iti iei salariul...se intampla sa intarzie....mai mult sau mai putin in functie de luna, dar ceea ce e si mai palpitant e sa ti se spuna ca nu sunt bani de salarii dupa ce tocmai si-a anuntat vacanta in nu stiu ce tara exotica.De bun gust, stiu.....
Ti se vorbeste de sus, te vei lovi de aroganta,incapatanare si lipsa de profesionalism, ti se vor impune activitati care nu au legtura cu activitatea profesionala (ex : asezatul mesei, etc), iar per total nu este un loc propice dezvoltarii de nici un fel.Ca si parte buna, este un job care iti ofera foarte multa experienta in mai multe domenii : assistent manager / contabila / chelnerita / femeie de serviciu, activitati de care nu stii inca de la inceput, dar unde ar mai fi emotia descoperirii ?.
In cazul in care este intr-adevar ceea ce va cautati, puteti face o incercare..........de ce nu ?

Sa coboare cu picioarele pe pamant.....

Bucuresti