ELECTROTEHNICA Echipamente Electrice

• www.electrotehnica.ro

Evaluari companie ELECTROTEHNICA Echipamente Electrice

Prima companie unde am lucrat - am avut o experienta foarte buna - am invatat multe lucruri despre domeniul electromecanic perfectionandu-mi cunostiintele dobandite la acea vreme la liceul (cu profil electrotehnic).

11.07.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Perfectionare in domeniul electrotehnicii - Acolo am invatat sa pun in practica ceea ce am invatat la liceu in domeniul electrotehnic, lucrul in echipa.

Contra
Faptul ca sediul initial mult mai mare (cu 3 mari cladiri - una de birouri de 4 etaje si 2 de hale, dintre care una cu ateliere dispuse P+2 3 etaje. a fost demolat si mutat (intr-un spatiu ceva mai mic) cu cativa Km mai incolo pe acelasi bulevard.

Constructia de noi hale - daca nu se poate pe acelasi spatiu - o noua idee - in subteran (deoarece daca spatiul este ocupat, se pot construi in subteran - daca se poate hale cu linii de productie robotizate), robotizarea productiei acolo unde este cazul - constructia de noi sectii de prototipuri, de nisa - colaborari, foarte multe parteneriate si proiecte impreuna cu universitati si institutii de cercetare din tara si din intreaga lume, colaborari cu ONG-uri din tara si din lume - de exemplu Fundatia Keshe (generatoiare MAGRAVS) vedeti: https://keshefoundation.org/ , https://plasmaromania.ro/ , http://kesheromania.ro/ - in viitoarele sectii de prototipuri pot fi si laboratoare - putem realiza prototipuri, in colaborare cu Fundatia Keshe si Asociatia Plasma Romania se pot realiza intai in faza de cercetare si apoi in productie de serie gemeratoare MAGRAVS pentru obtinere de energie libera, apoi prototipuri pentru noi tipuri de centrale termice cu incalzire electrica (cazane captusite pe interior cu fasii din plasme termice ce emit infrarosu si incalzesc conductele ce strabat cazanul + bobina generatoare de camp electromagnetic care va ajuta la incalzirea apei ce circula prin conductele ce strabat cazanul), apoi sectii de actionari electromecanice (bariere, porti acces, etc.), recizare: Daca nu se poate construi in subteran, se pot construi pe alte terenuri hale care sa apartina SC Electrotehnica SA si linii de transport speciale intre aceste zone, autobuze care pot lua pe traseu persoane angajate la SC Electrotehnica SA, de fapt sa devina o imensa platforma de cercetare si productie in domeniu electrotehnic si electromecanic.

Full time - Muncitor electromecanic - Bucuresti

Romconsulting International