Endava

• Site: www.endava.com

Evaluari companie Endava

Evaluare Endava Bucuresti

30.09.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Atmosfera, management, clienti diversi dar de obicei deschisi, angajati foarte faini, planuri de viitor mari si frumoase.

Contra
Poate birourile ar putea fi mai fun.

Sa incerce sa pastreze cu orice pret atmosfera de start-up vs corporatie.

Full time - Senior Project manager - Bucuresti

Recomand! O companie mai mult decat respectabila. Nu e perfecta, dar nici vasta majoritate a programatorilor nu sunt perfecti (inclusiv eu)

27.09.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
- posibilitati colosale de dezvolare profesionala, proiecte diverse; pana acum am lucrat timp de un an pe unul si a fost super multumit. In curand voi fi alocat pe un altul, si voi reveni cu o noua recenzie.
- mediu de lucru stabil
- se tin de cuvant. Ce discuti la interviu, aia se intampla (poate e doar cazul meu, dar e ceva nemaintalnit pana acum - asa ca: Bravo Endava! Bravo!)
- salariu platit la timp, si eu personal sunt multumit cu el
- acces la diverse sit-uri (pluralsight, egghead, coursera) si biblioteca mare interna.
- team-building-uri si party-uri dragute. Petrecerile se dau, de obicei, vineri. Pt mine e un aspect important, pt ca nu vin obosit a doua zi. Si nici nu se zgarcesc sa le faca joi sau mai stiu eu ce manevre ca samai scuteasca din cheltuieli.
- spatii de recreere (foosball,ping-pong, bara pt tractiuni si scaun pt masaj; adesea defect)
- cafea buna
- management cel putin ok
- locatie buna, cu acces la multe restaurante, supermarketuri si alte facilitati (e in zona afi pallace)
- mediu de lucru normal/rezonabil
- posibiliatea de migrare de pe o disciplina pe alta (de exemplu daca vrei din .net sa te faci java - se poate. Vrei din receptionist sa te faci tester; nici o problema)
- daca sarbatorile legale pica in week-end, in spatamana proxima ai zielele respective libere. De ex. daca 1 decembrie cade sambata, lunea viitoare e liber.
- zile de fidelitae. Cu cat stai mai mult in Endava cu atat primesti mai multe zile libere

Good place to start and to grow

22.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Good technologies and workspace

Companie buna pentru inceput, cu proiecte multiple si posibilitate de migrare

05.09.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- mediu perfect pentru inceput

Foarte buni cultura in compania, proictele -depinde de sansa

03.09.2018 - Fost angajat Util (8)

Pro
In general toate lumea este foarte accesibil si ajuta foarte mult. Daca ai un people manager bun si lucrezi bine, sigur o sa avansezi.

Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Locuri de munca AllCloud Romania
AllCloud Romania
Packaging material stock planner
mediu de lucru placut
Inginer proiectant mecanic
Al doilea job , inca din timpul facultatii. program corelat cu frecventa studiilor.
pachet salarial buncolegii foarte ok
Field tehnician
Marketing Automation ...