Endava

• Site: www.endava.com

Evaluari companie Endava

Endava Romania

01.07.2019 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Ar putea fi o poveste de succes DACA esti intr-o echipa unde load-ul este rezonabil, tu ca om esti profi si iti intelegi rapid rolul in intregul mecanism si nu in ultimul rand,NU ai un sef care e preocupat de micromanagement.
Sediile din Bucuresti sunt in cladirile din jurul AFI Mall unde aproape in fiecare cladire de birouri cateva etaje sunt ocupate de Endava.
Sediul arata superb, facilitati gen cafea ceai, apa, fructe ,laptopuri noi(in general) si si ...locuri de parcare.
TB,vreo 2 party-uri - daca te impresioneaza

Contra
Procesul de onboarding este anevoios,ti se cer o groaza de documente si majoritatea celor cerute calca in picioare GDPR.Pur si simplu.
Cand esti angajat conteaza foarte mult nivelul de senioritate pentru ca in functie de asta ei pot solicitate sume frumusele clientului de ordinul sutelor de euro/zi.
La ora actuala au mari dificultati in a gasi,angaja si pastra seniori oricat de buna ar fi oferta salariala,notorietatea domeniului si a firmei sunt lucrurile definitorii.
Ca in orice alta plantatie romaneasca s-a format o nomenclatura formata din leads,pm-ei,head of si altii care se bucura pe protectie si privilegii.Tocmai de aia pupincurism si mancatorie.Nici nu stii pe cine calci pe bataturi prin sedinte si se dovedeste ca este protejatul/protejata cuiva.
Promovezi daca si numai daca esti in cercul celor agreati de nomenclatura,restul nu se califica indiferent de senioritate,skills etc.
Cu toate ca e un heirup si haos total, la all hands se zice ca treaba merge excelent si ca avem crestere.
Despre career coach=company coach.Totul ti se vinde foarte frumos impachetat la oferta insa curand iti vei da seama ca sunt alesi pe spranceana doar acei care demonstreaza ca "tin cu firma" si se pricep sa stoarca bine potentialul nicidecum preocupati cu planul tau de dezvoltare in cariera.
Avantajele sunt pentru cei putini,iar pentru ceilalti doar munca.De aici nu conteaza nici numarul de plecari si nici engangement-ul scazut si se va merge pana in panzele albe atata timp cat cei putini isi primesc banii si beneficiile.
In final ,daca te incalzeste oferta cu cateva sute de euro in plus la salariu s-ar putea sa muncesti dublu pentru ca outsourcing-ul este un mediu solicitant,concurential in care nimeni nu are mama si tata si sunt pregatiti sa calce in picioare cadavre.

Full time - Bucuresti
Perioada de munca este de peste 10 ani.

Mediu placut de munca

28.06.2019 - Fost angajat Full time Util (2)

Pro
Outsourcing: Sansa de a invata multe tehnologii atunci cand lucrezi pe proiecte multiple.

Recomand aceasta companie

26.06.2019 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
-sansa de promovare

Este o companies ok

23.06.2019 - Angajat Util (0)

Pro
Locatia
Posibilitati de training
Echipa ( subiectiv)
Management al resurselor

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Adobe Romania

Full time

Bucuresti,

Locuri de munca Amdaris Romania SRL

Full time

Timisoara,

Se poate și mai bine

16.06.2019 Util (1)

Pro
Proiectele
Locatia este accesibila

Amdaris Romania SRL