Endava

• Site: www.endava.com

Evaluari companie Endava

Recomand! O companie mai mult decat respectabila. Nu e perfecta, dar nici vasta majoritate a programatorilor nu sunt perfecti (inclusiv eu)

27.09.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- posibilitati colosale de dezvolare profesionala, proiecte diverse; pana acum am lucrat timp de un an pe unul si a fost super multumit. In curand voi fi alocat pe un altul, si voi reveni cu o noua recenzie.
- mediu de lucru stabil
- se tin de cuvant. Ce discuti la interviu, aia se intampla (poate e doar cazul meu, dar e ceva nemaintalnit pana acum - asa ca: Bravo Endava! Bravo!)
- salariu platit la timp, si eu personal sunt multumit cu el
- acces la diverse sit-uri (pluralsight, egghead, coursera) si biblioteca mare interna.
- team-building-uri si party-uri dragute. Petrecerile se dau, de obicei, vineri. Pt mine e un aspect important, pt ca nu vin obosit a doua zi. Si nici nu se zgarcesc sa le faca joi sau mai stiu eu ce manevre ca samai scuteasca din cheltuieli.
- spatii de recreere (foosball,ping-pong, bara pt tractiuni si scaun pt masaj; adesea defect)
- cafea buna
- management cel putin ok
- locatie buna, cu acces la multe restaurante, supermarketuri si alte facilitati (e in zona afi pallace)
- mediu de lucru normal/rezonabil
- posibiliatea de migrare de pe o disciplina pe alta (de exemplu daca vrei din .net sa te faci java - se poate. Vrei din receptionist sa te faci tester; nici o problema)
- daca sarbatorile legale pica in week-end, in spatamana proxima ai zielele respective libere. De ex. daca 1 decembrie cade sambata, lunea viitoare e liber.
- zile de fidelitae. Cu cat stai mai mult in Endava cu atat primesti mai multe zile libere

Contra
- destul de multi oameni dubiosi, nu in management ci in execunatanti
- ti se cer tot felul de scrisori de recomandare la angajare (ca sa se asigure ca esti "good guy") dar strategia nu functioneza, dupa cum am spus sunt tot felul de specimene pe aici
- orice angajat are un ingeras pazistor care se numeste "Career Coach". El cica te sustine. Am cunoscut 3, doar unul ok - Craciun Alexandru. Restul sunt vesnic timorati, nervosi, ingandurati si nu pot sau nu vor sa te ajute.
- toaletele nu sunt separate complet. Nu as putea descrie ce anume vreau sa spun, pot mentiona in schimb efectul. Nu iti vezi colegul care a intrat, dar il auzi, inclusiv ce face. Se aud absolut toate sunetele.
- daca nu stiu o procedura interna care ma intereseaza, nu stiu cum sa o aflu sau ce trebui sa fac. A intreba in stanga si indreapta nu imi garanteaza o solutie oficiala

- nu uitati ca "De la sublim la ridicol e un singur pas" - Napoleon Bonaparte. Vedeti cum reduceti numarul de persoane dubioase. Pe ei nu ii angajeaza nimeni, prin urmare nu pleaca usor. Asta mai lipstete sa angajam si mai multi cidati. Care e rostul interviului de HR??
- unii colegi din conducere (manageri si team-leaderi) isi dau sufletul ca sa ne fie noua bine (Multumiri speciale lui Victor Petrache). Haideti sa distribuim efortul mai bine
- multi pleca din motive finanicare. Toti spun acelasi lucru. Eu nu sunt de acord. Fie sunt eu prea modest, fie mint ei. Investigati de ce pleaca
- discursuri corporatiste de o falsitate ce imi insulta inteligenta. As zice sa renuntati la ele, dar dupa aceea apar comentarii ca de ce nu sunt asa cum ar trebui intr-un mediu multicultural ... asa e in colectivele mari :-)

Full time - .Net Developer - Bucuresti

Good place to start and to grow

22.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Good technologies and workspace

Companie buna pentru inceput, cu proiecte multiple si posibilitate de migrare

05.09.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- mediu perfect pentru inceput

Foarte buni cultura in compania, proictele -depinde de sansa

03.09.2018 - Fost angajat Util (8)

Pro
In general toate lumea este foarte accesibil si ajuta foarte mult. Daca ai un people manager bun si lucrezi bine, sigur o sa avansezi.

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Bucharest

Locuri de munca Elektrobit Automotive

Brasov, Timisoara,

Locuri de munca Elektrobit Automotive

Brasov, Timisoara,

Junior Java Developer

25.08.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
Salariu peste media pietei, mediu perfect pentru dezvoltare personala, tehnologii noi.

ALTEN Romania
Thinslices Development
Consilier vanzari
Colectiv plăcut, bonuri de masă, salariu plătit la timp, reduceri pentru angajați
La inceput, task-urile par interesante
Asistent manager
- ți se oferă o sesiune de training corect- ți se apreciază realizările- se ține cont că ...
Concurs
Business analyst