Endava

• Site: www.endava.com

Evaluari companie Endava

Mediu de lucru bun, multe oportunitati de crestere

03.10.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- locatie buna
- oameni deschisi
- sanse de participare la conferinte locale si din strainatate
- traininguri interne de soft skills si cateva traininguri tehnice

Contra
- managementul ar putea fi putin mai focusat pe rezolvarea problemelor zilnice
- echipament de lucru destul de slab comparativ cu ce se ofera la alte firme de IT

Full time - Senior iOS Developer - Cluj-Napoca

O companie buna

30.09.2018 - Full time Util (6)

Pro
Managementul pune accent pe dezvoltarea programatorilor.
Sunt multe evenimente la care se poate participa, dar depinde de timp si de acordul project managerului.

Evaluare Endava Bucuresti

30.09.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Atmosfera, management, clienti diversi dar de obicei deschisi, angajati foarte faini, planuri de viitor mari si frumoase.

Recomand! O companie mai mult decat respectabila. Nu e perfecta, dar nici vasta majoritate a programatorilor nu sunt perfecti (inclusiv eu)

27.09.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
- posibilitati colosale de dezvolare profesionala, proiecte diverse; pana acum am lucrat timp de un an pe unul si a fost super multumit. In curand voi fi alocat pe un altul, si voi reveni cu o noua recenzie.
- mediu de lucru stabil
- se tin de cuvant. Ce discuti la interviu, aia se intampla (poate e doar cazul meu, dar e ceva nemaintalnit pana acum - asa ca: Bravo Endava! Bravo!)
- salariu platit la timp, si eu personal sunt multumit cu el
- acces la diverse sit-uri (pluralsight, egghead, coursera) si biblioteca mare interna.
- team-building-uri si party-uri dragute. Petrecerile se dau, de obicei, vineri. Pt mine e un aspect important, pt ca nu vin obosit a doua zi. Si nici nu se zgarcesc sa le faca joi sau mai stiu eu ce manevre ca samai scuteasca din cheltuieli.
- spatii de recreere (foosball,ping-pong, bara pt tractiuni si scaun pt masaj; adesea defect)
- cafea buna
- management cel putin ok
- locatie buna, cu acces la multe restaurante, supermarketuri si alte facilitati (e in zona afi pallace)
- mediu de lucru normal/rezonabil
- posibiliatea de migrare de pe o disciplina pe alta (de exemplu daca vrei din .net sa te faci java - se poate. Vrei din receptionist sa te faci tester; nici o problema)
- daca sarbatorile legale pica in week-end, in spatamana proxima ai zielele respective libere. De ex. daca 1 decembrie cade sambata, lunea viitoare e liber.
- zile de fidelitae. Cu cat stai mai mult in Endava cu atat primesti mai multe zile libere

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Locuri de munca Nobel

Full time

Bucuresti,

Good place to start and to grow

22.09.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Good technologies and workspace

ALTEN Romania
Industrial Software (Indsoft)
ALTEN Romania
Analist cumparari
un salariu usor peste medie, diverse arii de activitateformari si traininguri peste medielucrul cu ...
program, superiori,
-oameni faini-tehnologii noi-proiecte interesante-pachet salarial bun
Concurs
Analist cumparari
Laborant si cadru tehnic ...
Test Engineer