FF Group Romania

• Site: www.ffgroup.ro

Evaluari companie FF Group Romania

Am lucrat la aceasta companie mai bine de 4 ani si jumatate. Pentru ca imi place sa ma implic in ceea ce fac si sunt o persoana curioasa, pun intrebari multe despre ce face aia, ce face ailalta, am avansat destul de repede de la un post la altul, ajungand in final in unul din departamentele nou create. Personalul si angajatii de acolo erau destul de ok, unii mai muncitori, altii mai putin, insa reuseam sa atingem targetul propus. Ceea ce m-a dezamagit si motivul pentru care am decis sa plec este echipa de management.

26.03.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Salariile erau platite intotdeauna la timp
Exista timp si pentru viata personala

Contra
Management defectuos - nu sunt in stare sa isi tina oamenii buni, care decid sa plece in alata parte din aceasta cauza.
In pachetul salarial, in afara de tichete, nu exista vreun alt beneficiu (ex: abonament la o clinica privata)
Foarte multa presiune pentru lucruri absolut inutile

Full time - Bucuresti

Managerii de magazin lasa de dorit, cel putin cei din Collective Afi Cotroceni

02.11.2018 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Ca prim job recomand, pentru a te obisnui cu asta se merita, dar ca sa creezi din asta o meserie de viitor nu recomand.
Salariile si bonusurile din vanzari mi se par corecte. Chiar daca in contract scrie ca vei lua 1400 lei net, in fiecare luna nu am luat mai putin de 1600 lei net, cel mai mult avand undeva pe la 2500 lei net plus 330 lei valoarea bonurilor de masa.
Programul flexibil, reprezentat de faptul ca iti poti alege zilele libere cand doresti, dar si colectivul tanar si prietenos ar putea sa fie alte argumente pro.

Salariu mic, ore suplimentare neplatite, manageri nepregatiti, target care nu se atinge niciodata

16.07.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Program flexibil, mediul de lucru placut, colegi ok care te ajuta

O experienta in mare parte pozitiva. O companie ideala pentru inceperea unei cariere sau obtinerea unui venit sigur ca student.

14.11.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Un loc de munca linistit. Program flexibil. Majorari salariale anuale. Vouchere oferite des.

A fost o experienta general placuta, dar inca se pot modifica anumite lucruri si "Reguli" prostesti.

14.11.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Mediu de lucru placut
Colectiv tanar

Romfracht Spedition SRL
BUCURESTI, Ilfov, Job national
Cargo-Partner Expeditii SRL
Project manager
Oameni minunati, mediu international, oportunitati de dezvoltare in majoritatea domenilor
Profesionalism, beneficii multiple, comunicarea inter/intradepartamentala foarte ok, echipa faina
- salariul (pe majoritatea functiilor)- colegii- evenimentele interne (petreceri, concursuri)
Concurs
QA Engineer