FF Group Romania

2.5
  • Site: www.ffgroup.ro

Evaluari companie FF Group Romania

Managerii de magazin lasa de dorit, cel putin cei din Collective Afi Cotroceni

02.11.2018 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Ca prim job recomand, pentru a te obisnui cu asta se merita, dar ca sa creezi din asta o meserie de viitor nu recomand.
Salariile si bonusurile din vanzari mi se par corecte. Chiar daca in contract scrie ca vei lua 1400 lei net, in fiecare luna nu am luat mai putin de 1600 lei net, cel mai mult avand undeva pe la 2500 lei net plus 330 lei valoarea bonurilor de masa.
Programul flexibil, reprezentat de faptul ca iti poti alege zilele libere cand doresti, dar si colectivul tanar si prietenos ar putea sa fie alte argumente pro.

Contra
Un punct in minus il reprezinta faptul ca trebuie sa ajungi in magazin cu 1 ora inainte de deschidere pentru a face curat in magazin. Urat FF Group pentru ca nu esti in stare sa angajezi o firma de curatenie care sa faca aceasta treaba. Nu cred ca angajatii sunt cei care trebuie sa inhaleze praful de pe rafturi sau cel de pe jos cand dau cu aspiratorul.
Cel mai mare minus il reprezinta managerii de magazin, cel putin cei din Afi Cotroceni. Nu stiu cum sunt cei din alte magazine dar cei din Afi Cotroceni sunt jalnici. Sunt intelegatori in anumite privinte dar asta se intampla rar, si uneori te mai si ameninta cu anumite chestii.
Sa va feriti de Collective din Afi Cotroceni cu alte cuvinte.

Monitorizarea managerilor din Collective Cotroceni, dar nu profesional. Psihologic!
Precum si realizarea unui contract cu o firma de curatenie. Este inadmisibil ca o firma cu un asemenea statut, asemenea branduri, asemenea cifra de afaceri sa nu isi permita asa ceva. Cum mi s-a spus si la interviu: "Noi suntem ca H&M, Zara sau Pull and Bear"

Full time - Asistent vanzari - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Salariu mic, ore suplimentare neplatite, manageri nepregatiti, target care nu se atinge niciodata

16.07.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Program flexibil, mediul de lucru placut, colegi ok care te ajuta

O experienta in mare parte pozitiva. O companie ideala pentru inceperea unei cariere sau obtinerea unui venit sigur ca student.

14.11.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Un loc de munca linistit. Program flexibil. Majorari salariale anuale. Vouchere oferite des.

A fost o experienta general placuta, dar inca se pot modifica anumite lucruri si "Reguli" prostesti.

14.11.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Mediu de lucru placut
Colectiv tanar
Program flexibil

Experienta noua, placuta si neplacuta in acelasi timp.

03.10.2017 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Aspecte pozitive : Manageri ingaduitori , echipa tanara , campanii si shootinguri cool .

KLG Europe Logistics SRL
-colectiv tânăr-mediu de lucru placut-management prietenos si deschis la nou-conditii de lucru ...
Developer
+ Salariu si beneficii+ 25 zile concediu+ Proiect este provocare pentru toti programatorii si ...
Nu am gasit ,poate posibilitatile de avansarea
Specialist produse ...
System Administrator