Alte Servicii

• www.jactravel.com

Evaluari companie JacTravel Romania (Flame SRL)

Am impresia ca evaluarile recente sunt postate pe acest site de catre departamentul de HR. Altfel nu-mi explic cum pot fi atat de inflorite si de irelevante.

12.06.2018 - Fost angajat Util (8)

Pro
Colegii, majoritatea ok, desi deprimati si extenuati.

Contra
Dragi aplicanti,
Vedeti-va de drum, scumpilor. In realitate, treaba e cam asa: vi se ofera un salariu "de inceput" de-a dreptul jenant. Si care va ramane multa vreme acelasi. 1500 pe call center +bonus de limba pe care il iei doar daca stii inca o limba pe langa engleza, gen franceza, italiana, spaniola germana (bonusul asta magnific e vreo 300 de lei net). Daca esti pe spaniola o sa fii pus sa lucrezi tot pe shifturi tarzii (vii la lucru tarziu, pleci tarziu, viata personala=0)
Asta se intampla, bineinteles, pe call centre. Ca pe toate celalalte departamente (content, sales, finance, marketing, apai de contracting nu mai zic), in afara de IT, normal... Salariile sunt SI mai mici de atat. Sunt jenante, oameni buni. Daca mergeti chelneri la un bistro luati tot atat sau chiar mai mult. (1200 de lei?! 1400? Serios?)
Acum ca am lamurit cu salariile, fazele cu promovarile is daca esti foarte implicat. Da, se intampla. Iei cu vreo 300 de lei mai mult peste 2 ani cand esti promovat. Cand oricum inflatia ti-a sabotat toata bucuria.

Indiferent pe ce departament mergeti veti lucra foarte mult (zeci de mailuri, zeci de telefoane, sute de facturi, sute de plangeri, mii in uploaduri) totul e mult. Call centerul e iadul dintre toate, evident.
Nu le credeti povestile, dragilor. Au o reputatie foarte proasta si gasesc oameni greu! Nu acceptati orice ca salariu chiar daca sunteti "la inceput" cum zic ei, daca tot veti munci atat! Refuzati si cereti contraoferta. Macar sa aveti salar!
Povestile astea frumoase cu dezvoltarea si barbeque is foarte misto, dar daca vreti sa vedeti realitatea uitati-va pe bestjobs/ejobs. Mereu au posturi vacante. Oare de ce? :)) De bine ce le e, de bine ce mi-a fost si mie acolo. Salarii mici, munca enorm de multa.
Si reclama cu "suntem companie mare, am trecut sub umbrela Webbeds". Atentie, asta implica multe platforme de lucru (au fost cumparati,au fuzionat cu altii, iar cumparati etc) si multe complicatii si cazuri dificile pentru cei de jos. Si si pentru team leaderi.

Spuneti oamenilor adevarul si mai lasati reclama mincinoasa...ca oricum pleaca dupa cateva luni cand afla ce faceti de fapt. :)

Call Center Representative - Targu Mures
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Loc de munca stabil. Program flexibil. Workload balansat

09.06.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- Angajari fara experienta in domeniu pe entry level
- Foarte bun pentru inceput de cariera in domeniul administrativ, customer care sau IT (depinzand de echipa in care esti angajat)
- Birouri accesibili, frumoase, curate. Mediu de lucru placut
- Colegi tineri, dinamici si plini de ambitie
- Program flexibl (depinzand in ce echipa lucrezi)
- Posibilitate de ore suplimentare
- Bonuri de masa substantiale
- Masa platita cand faci ore suplimentare
- Traininguri de tot felul pentru formare profesionala, workshopuri
- Team buildinguri, petreceri de firma si alte activitati recreationale interactive si nu numai
- Posibilitate de miscare in firma de la echipa la echipa sau de mutare in birouri din alte tari
- Asigurare de sanatate privata
- Bonusuri vechime
- Bonusuri pe evaluare anuale
- Bonusuri de recrutare
- 7 Card (abonament la sali fitness la pret accesibil)
- Sanse de promovare (depinzand de capacitatea individuala al angajatului)
- Mariri salariale la avansare
- Mariri salariale de la an la an depinzand de performanta angajatului
- Nu se lucreaza obligatoriu in weekend, doar cu exceptia unor echipe
- Business tripuri in afara tarii platite cu diurna
- Workload balansat/fair

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in JacTravel Romania (Flame SRL)

Loc de munca stabil, perfect la inceput de cariera

28.05.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- program fix
- respect fata de angajati
- petreceri de Craciun / BBQ party vara
- multe traininguri
- se angajeaza fara experienta
- bonusuri anuale

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review of the Company. It is great to see that you appreciate the respect we show all our employees as this is highly important to us.
We do understand that some employees would like to have less than one hour for lunch but others like to take the full hour. The one hour option was taken to enable that we cover as much of the London hours as we can as some departments are still managed remotely.
We have promoted 35 team members in 2018, and are continually working towards clearer progression opportunities in all the departments.

Un loc de munca decent dar cu un mare minus - salariile mult prea mici

27.05.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- colectiv tanar si prietenos
- program de munca de luni pana vineri (cu exceptia departamentului call-centre)
- salariile se platesc la timp
- bonuri de masa
- reduceri la sali de fitness prin 7card
- asigurare medicala privata dupa un an de zile
- oportunitati de promovare in cadrul companiei
- oportunitati de perfectionare prin traininguri platite de firma
- posibilitatea de a-ti imbunatati limbile straine
- team leaderi / manageri capabili si cu picioarele pe pamant
- zi libera de ziua de nastere
- zilele libere de la stat sunt respectate (fie se ofera zi libera, fie se ofera liber in alta zi in compensatie, fie ziua e platita dublu)
- pana la 25 de zile de concediu platit, in functie de vechime
- reduceri la rezervarile de hoteluri

Recomandat in special celor fara experienta, aflati la inceput de cariera. E o compania in cadrul careia vei invata foarte multe, vei lucra cu oameni extraordinari, dar nu te vei imbogati.

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review of the Company. It is excellent to see the long list of positives of the company. In March this year we made a substantial pay increase to all bandings and now strongly believe that we are competitive in the Market, this is reflected in the number of new recruits we have had in the last 3 months.
The bonus scheme we introduced in 2016 has been well received and rewards longer serving employees for their performance. We also introduced in 2017 the higher level of bonus for Team Leader/Specialist and Managers to reward them for their loyalty.
A member of the HR team visits the Cluj Napoca site each week to ensure that we are offering a service to all our
Cluj employees. The IT team are available constantly through the service desk.
Please do discuss with your line manager any other concerns that you may have.

Loc de munca stabil cu oportunitati reale de dezvoltare intr-o echipa tanara, dinamica la o companie internationala

26.05.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
birou modern, dotat cu absolut tot ce ii necesar ca oamenii sa poata sa isi faca munca linistit
sanse reale de dezvoltare profesionala (chiar si personala) pentru cei care o iau in serios
performanta buna rezulta in promovare
oportunitate de a invata extrem de multe
echipa tanara, multe activitati in afara biroului gen team bonding/building
totul se face legal, punctual si pe hartie (fara plicuri)
revizuire salariu direct dupa perioada de proba, si dupa acea o data pe an
bonus anual
posibilitate de a lucra in birouri din strainatate a companiei (Londra, Dubai etc)

Marti, 05 Iun 2018
Thank you for your review. We are really pleased to see your positive comments as it shows how we are improving as a business and listening to what our workforce wants.
Each department management team set their own criteria on recruitment based on the positions requirement, we do try to get the right candidates on board as all training that we do has inevitable costs and so we take care to take on new recruits that we believe will be suitable for the business and team. Of course any recruitment process can be improved on and we are continually looking at new processes.
Overtime platit, salarii bune
Contabil
Colegii sunt foarte okTeambilding, iesiri cu echipa
Casier
Inveti sa lucrezi cu numerarul si sa comunici cu oamenii
Agent achizitii
Feedback