Flanco Retail SA

• Tel: 021.203.8100
    Fax: 021.203.8104
    Site: www.flanco.ro

Evaluari companie Flanco Retail SA

Oameni fara bun simt si fara respect

08.11.2017 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Nu am nici un comentariu pro catre aceasta firma atata timp cat nu exista respect si jignirile sunt la ordinea zilei

Contra
- nu se dau pauze
- nu se dau libere
- nu se face training

Am inceput sa lucrez la aceasta firma ca si consilier vanzari, mi s-a spus la interviu ca voi lucra o saptamana de dimineata (9-15:30) iar sambata duminica liber, urmatoarea saptamana de dupa masa (13:30-21) si sambata si duminica cate 12 ore(9-21). Buuun, pauza este de jumatate de ora. Eu am fost angajata pe raionul de electrocasnice mici, iar daca vindeam ceva de pe electrocasnice mari mi s-a spus ca nu trebuie sa transport eu frigider, aragaz, masina de spalat pentru ca avem baieti angajati si e munca de barbat. Ok perfect de acord. Distractia a inceput cand m-am dus la lucru ,mi-au fost prezentati colegii si produsele pe care le vindeam. Dupa o saptamana de lucru, imi spune sefa ca de ce ma tot cer in pauza, ca nu am pauza. Zic b ada ,mi-ai spus la interviu ca am jumatate de ora plus ca scrie asta si in contract. Dupa ce am fost facuta mincinoasa pentru chestia asta, nu am mai fost lasata in pauza, desi colegii mei isi luau pauza mai mult de jumatate de ora. Apoi am primit reclamatie de la colegi cum ca, vand electrocasnice mari si nu le transport in parcare pentru a fi preluate de catre clienti. Pai pardon, parca asa mi s-a comunicat la interviu. Din nou vechea poveste cu minciuna cum ca eu inventez niste chestii doar ca sa nu fac.La un moment dat am fost mutata la caserie pentru ca nu aveam caserita pe tura. Mi s-a promis ca ma invata si bla bla bla. Am fost "plantata" la casa fara nici un fel de istructiune. A venit un client care vroia sa plateasca cu cardul, stiam si eu ca trebuie bagat cardu in POS dar mai departe? Am fugit la sefa de tura sa ma ajute sau macar sa imi spuna cum trebuie sa fac si spre surprinderea mea am primit un raspuns de toata frumusetea "te descurci tu draga ca esti fata mare".

In concluzie ,Flanco este o firma neserioasa, formata din oameni neseriosi si fara bun simt.

Nu va mai bateti joc de angajati si dati pauzele si liberele pe care noi le meritam. Daca tot pretindeti la excelenta si realizari, trebuie sa oferiti ceva la schimb. Trebuie creat un mediu placut, angajatii trebuie pregatiti pentru ca altfel cum sa vanda daca nu stiu nimic? Si nu in ultimul rand,trebuie motivatie. Credeti ca cineva e motivat de o jignire sau de tot felu de comportamente urate? Mai repede isi ia gentuta si pleaca direct acasa sau isi cauta un alt loc de munca unde va fi respectat si apreciat.

Full time - Consilier vanzari - Targu Mures
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Excelent pentru dezvoltare personala si profesionala

31.10.2017 - Angajat Full time Util (20)

Pro
Posibilitati de promovare, multe lucruri de invatat, mediu placut de lucru, bonusuri

O experienta minunata cu oameni deosebiti care te ajuta si indruma mereu pe drumul cel bun

26.10.2017 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Colegialitate, echipa, placere,
Profesionalism

Consilier vanzari

14.09.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Colegi tineri, mediul este in general unul bun

Oferte care ti s-ar potrivi

Sighetu Marmatiei

Bucuresti, Ilfov, Voluntari

Satu Mare,

As zice ca pentru inceput este ok, mai ales ca sa prinzi experienta

06.08.2017 - Angajat Full time Util (21)

Pro
Prinzi experienta in relatia cu clientii.
Lucrezi cu produse interesanta (tehnic).
Colegi ok si tineri

Job entry level. Se invata de la 0. Politica e usoara
beneficii multe, colegi ok
Salarii se primesc la timp
Concurs
.Net Developer