Fortech SRL

IT&C

• Site: www.fortech.ro

Evaluari companie Fortech SRL

O companie mediocra, desi e in top 5 pe Cluj, Fortech e o companie unde recomand sa mergi si sa stai maxim 2-3 ani ca sa ai experienta si apoi mergi unde esti platit macar la nivelul pietei.

22.03.2018 - Fost angajat Full time Util (17)

Pro
Oameni prietenosi
Team building
Orar flexibil
Conditii bune de munca
Se poate lucra de acasa cand e nevoie
Zile in plus de concediu pentru vechime

Contra
- Salariul sub nivelul pietei (desi la prezentarea interna a companiei se prezinta profit mare si in crestere fata de anii precedenti cand ai negocierea nu sunt bani :-) )
- Managementul in general
a. sunt si oameni buni in management, dar majoritatea sunt promovati ca manager din echipa de dezvoltare fara pregatire prealabila si se observa lipsurile; cel mai bun exemplu: am avut interviu tehnic cu un candidat si l-am evaluat la pozitia X, managerul i-a oferit pozitia X+1 doar ca sa accepte oferta desi el nu era de acel nivel
b. Evaluarile interne sunt o gluma, cel putin din cate am avut eu, te evalueaza si daca vrei sa pleci te promoveaza ca sa-ti poata da bani desi tu poate nu esti de acel nivel
- Feedback-ul: am observat ce se intampla cu el, gen exit interview care ajunge la manager si se rade pe seama lui
- Nu te sustine nimeni tehnic sa cresti, vrei sa cresti invata singur
- Comentarii de la manageri: noi ar trebui sa multumim ca avem salariul mai bun ca parinti nostri
- NU poti schimba proiectul, daca esti de mult timp pe un proiect si ceri sa-ti dea ceva mai challenging ti se zice ca nu se poate, clientul nu e de acord ...

Toate de mai sus se aplica la proiectele pe care am fost, sunt cateva zeci de proiecte si difera de la departament la departament si ce manager ai!!!

Salariile la nivelul pietei
Training la management
Focus pe angajati mai mult decat pe clienti (training, 1 on 1 feedback - constructiv)
A nu se uita: un client pleaca si echipa ramane
Focus pe loialitate, bonus de loialitate la 10 ani - jenant de mic.

Full time - QA - Cluj-Napoca

O firma de unde nu te grabesti sa pleci, pana iti dai seama cum e

13.11.2017 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Sediul modern, unele facilitati, bonuri de masa.
Trebuie sa fii prieten cu x si y ca sa avansezi .

O companie buna pentru a face experienta

27.10.2017 - Angajat Full time Util (22)

Pro
Echipa OK

Colegi prietenosi

Teambuilding

Conditii bune de munca

Orar flexibil

O firma de unde nu te grabesti sa pleci

25.10.2017 - Angajat Full time Util (16)

Pro
Fortech e o firma 100% rom

O firma in care poti rancezi mult si bine, daca te multumesti cu ce ai negociat la inceput.
Evolutie in schimb nu prea. Angajatul nu e pe primul loc, ci clientii si probabil top managerii, lipsa de perspectiva, nesiguranta (nu sti ce te asteapta peste 6 luni), oamenii vin si pleaca, e ca la un supermarket

31.08.2017 - Angajat Full time Util (11)

Pro
Sediul nou arata la standarde cum ar trebui sa fie o firma
Abonament la Regina Maria premium
Bonuri de masa (electronic)
Atmosfera relaxata (poate depinde si de proiect si echipa, dar in general colegii sint ok)
- posibilitatea de a lucra remote
- program flexibil (daca lucrezi azi 6 ore, maine lucrezi 9, si orele suplimentare sint platite, sau se poate da zi libera daca compenseaza)
- reduceri la diferite servicii, ex. (marty 10%, Casa Rusu pentru mobila, piscina olimpica gratuit, World Class,etc) si sport (volei, baschet,f otbal) saptamanal oferit
-zilele de concediu cresc in functie de vechimea in firma

Locuri de munca Harman International Romania
Harman International Romania
Operator Asamblare
Bonusuri sau prime salariale, loc de munca stabil, posibilitate de a face ore suplimentare
Administrator
Colegi în mare parte ok și dornici sa te ajute
Aspecte PRO nu cred ca exista si nici nu vor exista in aceasta "firma" pur romaneasca. ...
Account Manager
Consultant farmaceutic
Mat Planning/Prod Ctrl ...