Ftw Marketing Resources

1.5
  • Ftw Marketing Resources

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Ftw Marketing Resources

Cea mai proasta si revoltatoare experienta din intreaga experienta de munca!

26.02.2019 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Inafara de faptul ca au La Placinte la parter, nu exista absolut nimic pozitiv la aceeasta companie, nici macar locatia! Stati departe!

Contra
Toata experienta mea la aceasta companie a durat 2 saptamani. M-am angajat in luna Februarie 2018. La interviu nu ii intereseaza mai nimic despre tine si despre ce abilitati detii! Ii intereseaza doar sa faci fata stresului si sa ai rabdarea necesara sa faci fata atat clientilor pe care se presupune sa-i exasperezi cu telefoanele si sa le bagi pe gat informatii despre tot ceea ce inseamna trading-ul, cat si atitudinii mizerabile a managerilor fata de angajati.
Practic job-ul tau consta in a apela o lista de numere pe care ti-o dau ei zilnic, sa tii un discurs penibil clientului la telefon in incercarea de a-i capta atentia, sa ti se inchida in nas in 95% din cazuri dupa mai putin de 1 minut de convorbire, si sa repeti intreg procesul de dimineata la 9 pana seara la 6, presupunand ca nu-ti pierzi mintile pana atunci!
Nu te astepta sa ai prea multe pauze in care sa tragi aer in piept si sa-ti blestemi zilele ca te-ai angajat acolo si eventual sa-ti creezi un plan pentru a-ti da demisia, deoarece ai 3 pauze toate ziua, din care una e cea de masa, de o ora, si celelalte doua sunt de tigara de 15 minute!
Nu iti permiti sa intarzii nici macar 5 secunde, atat la inceputul programului, cat si la venirea din pauze, deoarece e garantat sa fii trimis in afara salii unde un manager iti va tine o morala despre cat de nepunctual esti si cat de absurd poti sa fii sa dai cu piciorul la o asemenea oportunitate de a lucra la ei, iar daca se intampla si a doua oara poti sa te duci direct sa-ti semnezi demisia! Timpul inseamna bani!
Si ca tot am adus vorba de bani, salariul e 1800 lei net, care nu se poate negocia, fara bonuri de masa, plus promisiunea a 5% bonus pentru fiecare cont deschis unui client, lucru care in practica se intampla foarte rar de fapt!
Atmosfera in sala este foarte agitata si haotica, la un nivel de zgomot atat de inalt incat daca vrei sa-i pui o intrebare colegului de langa tine, esti nevoit sa tipi ca si cum esti intr-un club din Centrul Vechi, numai ca distractia lipseste in totalitate!
Insa de departe cea mai proasta experienta in acel putin timp cat am fost angajat a fost cu managerii! Ei, desi cu experienta in vanzari, sunt doar o adunatura de mascarici aroganti, lipsiti total de respect fata de angajatii lor, cu atitudine sfidatoare la adresa ta, si care par ca isi iau replicile si gesticularile din filme precum The Wolf of Wall Street. Efectiv tipologia taranului care a dat de gustul banilor si acum are impresia ca totul se invarte in jurul lui. Mie la 3 zile de la angajare mi s-a reprosat ca nu imi iau notite, desi nu specificase nimeni ca ar fi obligatoriu acest lucru tinand cont ca iesisem din training deja, si prima reactie a managarelui a fost sa-mi aduca foaia de demisie! Doar de la atat, dupa 3 zile in care inca invatam cu ce se mananca domeniul! Dupa o discutie cu el, s-a incumetat sa-mi mai acorde o sansa! Dupa inca vreo cateva zile de la acest incident absurd, mi s-a reprosat mie si inca unui coleg ca pe la ora 18:05, ora la care se termina programul, ne imbracam sa plecam, pe motiv ca pe noi nu ne intereseaza job-ul si practic ni s-a sugerat in mod indirect si pe un ton veninos ca ar trebui sa stam peste program, desi nu ai absolut niciun bonus platit garantat daca faci overtime, cum e normal si cum e prezent la multe alte firme! Ultima picatura a fost la 2 zile dupa asta, intr-o dimineata, in care mi s-a ordonat practic sa-mi dau demisia pe motiv ca nu am inteles bine prea oara cand mi s-a reprosat cu statul peste program iar eu am continuat sa-mi respect obligatia din contract, si anume un program 9:00-18:00!
Deci in concluzie, daca esti obisnuit sa fii tinut sub papuc intr-un mod exagerat, sa faci absolut orice ti se cere indiferent ca e in timpul programului sau nu, si nu te deranjeaza sa fii sfidat si luat peste picior de manageri, atunci job ul asta e pentru tine! Daca esti insa ca mine, un individ care isi cunoaste cat de cat valoarea, caruia nu-i place sa fie tras la raspundere pentru lucruri absurde, si care crede cu tarie in drepturile angajatului la locul de munca, atunci sfatul meu e sa refuzi din start orice oferta venita din partea acestei companii!

Sa-si dea toti managerii demisia si sa inchida firma!

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti - Account Manager
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Am stat 4 zile si nu am ramas prea incantat.

04.07.2018

Pro
Afli multe lucruri, te poti dezvolta, esti mereu la curent cu ce se intampla in lume.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție