Meli Melo

2.8
  • www.melimelo.ro

Evaluari companie Meli Melo

Experienta mea

31.01.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- poti sa iti iei pauza cand vrei
- salariu bunicel mai ales daca esti student
- se poate lucra in ture
- primesti comisioan din vanzari
- ai bonuri de masa
- salariu se da la timp
- ai reducere de angajat la produsele din Meli Melo si Meli Melo Deco
- se face training cu managerul de magazin
- se castiga bani in plus daca faci target-ul lunar

Contra
- managerul de zona pe care il aveam parea dragut doar face2face insa era foarte dur si iti cauta nod in papura
- managera de magazin facea discriminare intre mine si celelalte 2 colege, eu fiind cea mai noua, celelalte avand o experienta de 5+ ani in acest magazin si nu ma lasa sa ma ocup de colete atunci cand primeam marfa noua
- daca una avea o zi proasta automat toate aveam pt ca isi varsau nervii pe tine nefacandu-i nimic
- in Decembrie este haos, nu poti face fata clientilor
- pauza este mica in jur de 15 minute si nu ai voie sa iesi sa mananci la MC Donald's de exemplu, trebuie sa stai in spatele magazinului intr-un mic depozit si sa mananci pe unde apuci: pe cutii, pe picioare, macar stai jos pe un scaun=)))
- depozitele din spatele magazinului este incredibil de mic si mult praf mereu oricat de mult ai face curat fiind si multa marfa acolo inghesuita
- decontarea transportului se face asa cum vor ei (mie taxiul imi lua 50 de lei , iar ei imi decontau vreo 15 lei, ceea ce nu mi se pare corect)
- daca nu stai peste program mereu este o adevarata problema pt ca incepe sa se supere colega X , de parca tu nu mai ai alte probleme, chestii de rezolvat, daca ar fi dupa ei ai sta 12h pe zi in magazin.

Full time - Bucuresti

Nu recomand. Salariu prea mic pentru cate faci.Stai in picioare mereu,n ai voie să stai jos,în depozit munca imensa pentru o fata.Programe de încasare învechite, care iti creează dificultate mare .

28.01.2019 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Pro echipa este ok.Iti faci prieteni noi.Mediu de lucru plăcut,obiecte de decor.

Dezamagitor,O firmă aparent ok dar nu este asa din pacate.Te pun să iti scrii demisia,te obliga,prin faptul că se port urat cu tine.Dar fac sa para ca tu ai demisionat.Pt ca ei stiu ca n ar avea motiv sa te concedieze.Asa ca fac apel la intimidare.

28.01.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Salariu ok si mediu de lucru placut exceptând luna Decembrie,cand este horror Practic nu faci fata la nr de clientii.

O firma foarte ok,ce își respecta angajații ,managerii sunt doar manageri pe hârtie. Cei ce Spune-ți ca nu e ok aceasta firma,ori nu știți ce e aia munca cu adevărat ori ați nimerit niște șefi aspri ,dar nu toți sunt la fel.

24.01.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Salariu bun,mereu dat la timp,și ptr munca care o faci e mai mult decât bine ,având și comision din vânzări
Manageri super de treaba,de la cei din magazin pana și cei zonali
Colegi care te ajuta oricand ai nevoie
Munca putina,practic stai și te plimbi prin magazin și mai intrebi câte un client dacă îl poți ajuta,și mai scoți marfa,dar nu într-un mod alert
Program bun, o săptămâna după amiaza dintre care 2 zile la 6 ore si in Weekend 10 ore,iar următoarea săptămâna ești liber luni și marți apoi muncești 3 zile și după iar liber in weekrnd

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Ipso Romania

Full time

Bucuresti, Mogosoaia, ...

Lucrez in aceasta companie de doar 2 luni și sunt foarte mulțumită. Cei ce spune-ți lucruri negative legate de acest loc de munca ,ori nu știți ce înseamnă munca cu adevărat ori ați nimerit niște manageri nu tocmai ok. Eu din păcăte am contractul doar pe 3 luni,și am acceptat de la început. Dacă ar fi după mine as rămâne in continuare fără sa ma gândesc o secunda ,dar personalul e destul de numeros și a fost nevoie in perioada sărbătorilor de un om in plus.

24.01.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Manageri super de treaba,și cel pe magazin și cel superior.
Colegi ok,care oricand vor sa te ajute
Salariul destul de ok,având și comision din vânzări.