Meli Melo

• www.melimelo.ro

Evaluari companie Meli Melo

Dezamagitor,O firmă aparent ok dar nu este asa din pacate.Te pun să iti scrii demisia,te obliga,prin faptul că se port urat cu tine.Dar fac sa para ca tu ai demisionat.Pt ca ei stiu ca n ar avea motiv sa te concedieze.Asa ca fac apel la intimidare.

28.01.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Salariu ok si mediu de lucru placut exceptând luna Decembrie,cand este horror Practic nu faci fata la nr de clientii.

Contra
Dacă nu mai au nevoie de tine ca si angajat sau vor sa scape de tine ,chiar daca ai mai mult de 3 luni de zile la ei,apelează la intimidare și se poartă urat cu tine,si iti spune sa iti dai demisia.Nu te concediaza pt ca ei stiu ca n au motiv ,pt ca daca a trecut perioada de proba trebuie un motiv întemeiat.Si uite asa iti dai demisia fără să vrei.Nici salariile nu sunt date corect.La meli melo deco unde e enorm de multa munca fata de meli melo unde vand accesorii salariile sunt la fel.Adica tu lucrezi ca prostul la Meli melo deco iar cele de la magazinele mici meli melo unde se vand accesorii stau degeaba si au 1 client din ora in ora dar ca salariu iau la fel ca tine.Ba chiar mai mult.

Nu cred ca am ce sfaturi sa le dau.Cred ca spune de la sine ce fel de oameni sunt cei de la conducere.Obligi un angajat prin intimidare sa isi dea demisia,pt ca tu ca angajator stii ca nu il poti concedia,dar vrei sa scapi de el.Desi teoretic nu au voie să facă asta.Un sfat pt ei:sa fie oameni,sa nu mai trateze angajații în halul asta.Fara sa le pese de nimeni si nimic.

Full time - Casier si lucrator comercial - Bucuresti

O firma foarte ok,ce își respecta angajații ,managerii sunt doar manageri pe hârtie. Cei ce Spune-ți ca nu e ok aceasta firma,ori nu știți ce e aia munca cu adevărat ori ați nimerit niște șefi aspri ,dar nu toți sunt la fel.

24.01.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Salariu bun,mereu dat la timp,și ptr munca care o faci e mai mult decât bine ,având și comision din vânzări
Manageri super de treaba,de la cei din magazin pana și cei zonali
Colegi care te ajuta oricand ai nevoie
Munca putina,practic stai și te plimbi prin magazin și mai intrebi câte un client dacă îl poți ajuta,și mai scoți marfa,dar nu într-un mod alert
Program bun, o săptămâna după amiaza dintre care 2 zile la 6 ore si in Weekend 10 ore,iar următoarea săptămâna ești liber luni și marți apoi muncești 3 zile și după iar liber in weekrnd

Lucrez in aceasta companie de doar 2 luni și sunt foarte mulțumită. Cei ce spune-ți lucruri negative legate de acest loc de munca ,ori nu știți ce înseamnă munca cu adevărat ori ați nimerit niște manageri nu tocmai ok. Eu din păcăte am contractul doar pe 3 luni,și am acceptat de la început. Dacă ar fi după mine as rămâne in continuare fără sa ma gândesc o secunda ,dar personalul e destul de numeros și a fost nevoie in perioada sărbătorilor de un om in plus.

24.01.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Manageri super de treaba,și cel pe magazin și cel superior.
Colegi ok,care oricand vor sa te ajute
Salariul destul de ok,având și comision din vânzări.

Oameni neseriosi care spun la interviu un salariu, iar pe contract scrie cu totul altceva. Pe site scrie decontare transport, insa la interviu nici nu se pomeneste de asa ceva. Daca ai bacalaureatul luat iti face contract pentru o alta functie (casier) decat pentru cea de "consilier de vanzari" pentru care te-ai angajat.

17.01.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Colegi de treaba care vor sa te ajute. Respectarea orelor de lucru ( 8h/zi, 40h/sapt, atat la interviu cat si in contract).

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Pepco Romania

Full time

Locuri de munca Hornbach Romania

Full time

Bucuresti,

Un job foarte bun pentru cei la inceput de drum

18.10.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu este destul de motivant, colegii tineri si de treaba, locatie in mall

Hornbach Romania
Pepco Romania
Hornbach Romania
Pepco Romania
Inginer industrial
În Bosch Cluj Plant ai șansă să te dezvolți profesional, mediu de lucru excelent, aici ma ...
ft bine excelent mediu
-work life balance-many opportunities