Gameloft Romania

IT&C

• Site: www.gameloft.ro

Tel: 031.040.3068 (Bucuresti) / 036.422.8000 (Cluj)

Evaluari companie Gameloft Romania

Promisiuni doar pe hartie.

06.04.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
In general angajeaza oameni fara sau cu foarte putina experienta, deci e o firma numai buna pentru cei la inceput de cariera.
Colegii sunt tineri si ok cu media de varsta 23-26
Exista bonificatii cat de cat ok insa sper sa mai mareasca numarul ala de abonamente la piscina ca parca 20 la 550 de oameni cam da cu rest.

Contra
Salariul negociat ar fi trebuit sa fie cu 100 de euro mai mare insa, aveti grija cum negociati. Exista o practica a managerului din Cluj (si a HR Managerului doar prin oferta trimisa pe mail) sa promita ceva la angajare (cazul de mai sus) de care e posibil sa nu mai beneficiati dupa acele "3" luni de proba.

Si da, m-am desteptat abia dupa vreo 2,5 ani ca lucrurile nu se schimba si promisiunile nu se tin fapt pentru care mi-am gasit o firma muuult mai ok din acest punct de vedere.

In cazul meu nu stiu exact care a fost motivul (a uitat - ceea ce nu cred, zgarcenie - poate, poate are/avea comision din economisirea bugetului anual si o fi considerat ca nu merit banii ... etc ) si din acesta punct de vedere consider firma ca nefiind una in care nu te poti increde.

La Hardware nu se fac ore suplimentare, doar foarte rar, insa la ultima mutare a firmei dintr-un sediu in altul s-a muncit ca migul - 54 de ore incontinuu platite doar dublu si fara zile libere cum era ar fi fost normal si legal.

PS: trebuie totusi sa multumesc pentru shaorma aia de la 12-1 noaptea.

Tineti-va promisiunile mai ales pe cele care le faceti prin hartii - oferta angajare. Intr-o zi se va gasi unu sa va dea in judecata si sa depuna ceva plangeri pe la ITM pentru asemenea practici de care culmea stie si Bucurestiul ca se mai fac pe la Cluj.

Full time - Hardware Manager - Cluj-Napoca

As putea spune ca este ok acum pentru inceput

05.04.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mediu de lucru tanar, salariul ok-ish, beneficii sala, analize medicale reduse, tichete de masa

Flexibilitate vs. decizii birocratice

26.03.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Program flexibil, poti veni pe shift-ul pe care vrei. Atmosfera e destul de destinsa, dar profi.

Ti se plateste overtime-ul fara nicio problema.

Perfect pt. pasionatii de gaming

03.10.2015 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Cerintele nu sunt foarte mari pt. incepatori, trebuie sa arati ca esti pasionat de jocuri. Colegii sunt foarte ok si te ajuta cand ai nevoie

Un inceput excelent pentru cei la inceput de cariera si care vor sa acumuleze experienta

20.08.2015 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Acumulezi experienta daca esti la inceput de drum; ai posibilitatea de a lucra pe proiecte destul de interesante. Colegii sunt destul de ok.

Vanzari
- beneficii variate pentru angajati, prime de sarbatori, bonusuri lunare si anuale;
.Net Developer
-colegii-compania este foarte deschisa la orice idee-mariri anuale corecte(daca meriti)-dupa ce am ...
Call Center Representative
COlegi tineri si locatie aproape de metrou
Analist servicii clienti
Specialist Investitii si ...
Sales