Gebruder Weiss

• www.gw-world.ro

Evaluari companie Gebruder Weiss

Teapa interviu nu recomand nimanui

20.02.2018 Util (8)

Pro
Nu am nimic bun de adaugat

Contra
Salut, este vorba de filiala din Cluj, unde a avut loc un proces de recrutare pe o pozitie de logistica. Primul interviu a decurs ok urmand ca ei sa trimita un test de personalitate, a trebuit sa i contactez eu dupa ce m-au anuntat ca testul va fi trimis fix in aceeasi zi dar cumva nu mai aparea. M-am gandit ca oamenii sunt ocupati asa ca dupa ce am asteptat cateva zile i-am sunat eu sa le reamintesc prietenos ca testul nu a ajuns la mine. Timp adunat aprox o luna pana ce am primit testul. Dupa ce l-am completat a mai urmat un interviu in care mi s-a spus ca am rezultate foarte bune si ca doresc o colaborare cu mine si ca in cel mult o saptamana voi primii o oferta din partea lor. Cumva aceasta oferta s-a transformat intr-un alt interviu cu o doamna de la Hr ( dupa inca o saptamana)iar in urma acestui interviu urma din nou in maxim cateva zile sa primesc oferta finala. Bineinteles ca nu a venit nimic dar m-am gandit ca in stilul lor caracteristic trebuie sa-i contactez din nou sa-i intreb in ce stadiu este procesul de recrutare :) doar ca sa aflu ca desii eu credeam ca am luat jobul raspunsul era unul negativ.
Nu am avut parte in viata mea de atata nesimtire si neprofesionalism , de la faptul ca am tras de ei sa-si faca treaba sa trimita testul pana la faptul ca nu au cuvant si nici bunul simt sa sune sa anunte ca NU. Deoarece nu era cazul in care asteptam un raspuns, cumva trecusem de acest pas, fix ce se intampla pe maidan, poate avea nevoie un fratior de un job. RUSINE! Mi-am pierdut aproape 2 luni si alte oportunitati pentru niste oameni de toata jena.

Cluj-Napoca

Un mediu placut de lucru

13.12.2017 - Angajat Full time Util (3)

Pro
Un mediu placut de lucru cu oameni deschisi unde se aplica strategii moderne de managerizare si coordonare

O companie mare, care din pacate supravietuieste ca urmare a fimei mama din Austria. Sunt doua locatii, Chiajna si Bolintin Deal. Compania se lauda cu instrumente performante de lucru, dar baza ramane in continuare excel-ul (au mai multe tabele excel decat programe performante dupa care lucrezi).

08.12.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Cu toate ca salariul este virat in a 5 zi lucratoare, a fiecarui inceput de luna, macar se vireaza la timp.

Capital si experienta din austria, implementate cu o conducere de aici

26.11.2014 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Salariile se platesc fara intarziere. Dotari moderne. Infrastructura performanta

Cargo-Partner Expeditii SRL
Apa Nova Bucuresti
Agent call center
Mediu okTraining
Asistent
Recomand firma doar ca si punct de pornire pentru cei fara experienta in munca.
Inginer ofertare
- access la echipamente de ultima generatie- traininguri la diferiti producatori- echipa tehnica ...
Concurs
Inginer ofertare