Evaluari companie Genpact Romania

Abuz de putere, haos si ingradirea vietii personale

02.02.2018 - Fost angajat Full time Util (18)

Pro
Capatarea experientei in SAP, colegi ok

Contra
Salariu mic raportat la sarcini si la timpul petrecut la servici, dar mai ales raportat la costul vietii in Cluj. Tranzitii peste tranzitii (procese mutate din strainatate la Cluj si invers), multa instabilitate si haos. Plasarea unor sarcini in brate desi ele nu sunt inscrise in fisa postului (esti Accounts receivable, junior, dar faci training unui indian prin WebEx desi nu esti platit suplimentar, nu esti senior si nici trainer). Nerespectarea spatiului si timpului personal, minciuni si mizerie intre unii manageri si subordonatii acestora

Stabilizati procesele si conturile in limita bunului simt si in limita posibilului, tranzitiile continue ii extenueaza pe cei din prima linie.

TL: lasati oamenii sa-si faca treaba, nu mai puneti in calendar atatea meetinguri peste meetinguri - marea majoritate o pierdere de vreme, si nu mai puneti presiune inutila pe subordonati.

Full time - AR Process Associate - Cluj-Napoca
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Managerii sunt foarte slab pregatiti deloc profi

01.02.2018 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Pachetul salarial care ajunge la 3000 ron in mana plus bonuri de masa

Genpact este un mediu de lucru prietenos, in acelasi timp si competitiv. Este ideal pentru cei care sunt deschisi la a invata lucruri noj sau a se perfectiona (Genpact investeste in oamenii sai). Contra: salariile cam micute.

31.01.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Media de varsta scazuta: multi tineri. Mediu de lucru f placut. Traininguri de perfectionare.

Proiectele difera intre ele!

29.01.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
As vrea sa se inteleaga de la inceput ca eu am avut norocul, dar si ghinionul de a fi angajata pe un proiect ce abea incepea. Din punctul asta de vedere a fost bine pentru ca am avut timp sa invat foarte multe! Mai ales ca cineva ce nu are prea mare experienta pe CV, aceasta este un loc bun sa incepi sa scrii ceva pe el si sa inveti.
Sunt bonusuri ce pot fi atinse. In functie de proiect se lucreaza in ture sau nu.

Perfect pentru un starter!

29.01.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
-echipa super faina
-activitati de grup
-gaming room
-se invata rapid
-posibilitate de avansare garantata

Conecteaza-te cu Genpact Romania prin retele sociale
Premii