Evaluari companie Genpact Romania

Proiectele difera intre ele!

29.01.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
As vrea sa se inteleaga de la inceput ca eu am avut norocul, dar si ghinionul de a fi angajata pe un proiect ce abea incepea. Din punctul asta de vedere a fost bine pentru ca am avut timp sa invat foarte multe! Mai ales ca cineva ce nu are prea mare experienta pe CV, aceasta este un loc bun sa incepi sa scrii ceva pe el si sa inveti.
Sunt bonusuri ce pot fi atinse. In functie de proiect se lucreaza in ture sau nu.

Contra
Din pacate, pe proiectul meu, se lucra mult, o dezorganizare totala. Eu am fost pe Support IT / Helpdesk. Nu ai timp intre apeluri, deloc! Ceea ce mi se pare o lipsa de respect fara de angajati. Sa nu ai macar cele 5 min pana intra urmatorul apel..urat!
Salariul este foarte mic. De la 1700 pt cei fara experienta pana la 2100. Probablil s-au mai schimbat si difera de la proces la proces.
Trebuie sa stai peste program ca sa reduci din volum. Preluarea unui nou proiect se face haotic, nu se gandesc dela inceput cati oameni au, cu cat faci mai mult cu atat mai bine. Pe proiectul meu overtimenul nu se platea, pe alte proiecte se platesc.

Sfaturile mele nu sunt pentru teamleaderi sau project manageri, ei doar trebuie sa faca ce vine de mai sus. Cei ce preiau un proiect nou, sa se gandeasca de 2 ori. Sa angajeze destui oameni si daca e necesar sa mai aduca. Pentru proiectele de pe apeluri implementati cele 5 min intre apeluri. Angajatii nu sunt roboti! Munca multa, dezorganizata, in stres duce la rezultate proaste catre client. Suntem in Romania. Noi putem face fata, dar putem si sa nu ne pese! Think about that!

Full time - Helpdesk IT - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Perfect pentru un starter!

29.01.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
-echipa super faina
-activitati de grup
-gaming room
-se invata rapid
-posibilitate de avansare garantata

Am fost angajat de GP de pe bancile facultatii. Cei de aici au avut incredere in mine si mi-au dat sansa sa imi incep o cariera. An de an am avut sanse de a progresa si invata de la cei din jur.

27.01.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Liderii companiei sunt foarte deschisi
Am expunere la diverse teme de discutie
Mediu de biz din care poti invata enorm
Posibilitatea promovarii in diverse zone de interes.

Aparent te face sa te simti important insa in realitate esti doar un om de care se pot lipsi

22.01.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Un start bun in cariera, te obisnuiesti cu mediul corporate si ii descoperi si pareile pozitive si par?ile negative.
Sunt puse la dispozitie multe training'uri

O companie care te invata si te lanseaza pentru viitoare oportunitati

22.01.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Mediu placut de lucru,traininguri si posibilitati de avansare si dezvoltare .

Conecteaza-te cu Genpact Romania prin retele sociale
Premii
Beneficii companie
Galerie foto
Noutati Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...