Henkel Romania

• Tel. 021.203.2600
    Fax. 021.203.2655
    Site: www.henkel.ro

Evaluari companie Henkel Romania

Una ti se spune, alta este realitatea.

16.07.2017 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Salariul primit la timp.

Contra
Initial am crezut ca pun si eu niste silicoane, niste spume pe raft, mai invat ceva, mai un training, mai una alta. Ma rog, asta era discutia initiala la interviu. De fapt era vorba ca o sa fac 1 saptamana training,si chiar era vorba sa ma trimita in Sibiu la o vreme.

Nici poveste. A fost un baiat care a stat cu mine 4 zile,sa imi arate asa pe fuga ce si cum, apoi s-a dus in concediu.
Baga frate pana mori. Cara prin Dedeman, cara prin Praktiker, cara prin Leroy Merlin. Erau zile cand veneam acasa si tremuram tot, efectiv nu mai aveam forta nici sa imi fac ceva de mancare.

Mentionez ca inaintea mea Henkel din Cluj, nu a avut angajat pe acest segment de cel putin 3 luni, eu dupa cateva zile a trebuit sa intru in plin sezon si parca sa stiu si sa invat instant totul, ca pana la urma sunt un zeu, nu un om.
Doar in dedeman aveam 4 departamente pe care eram singur, fara ajutorul catorva din dedeman, cred ca dupa 2 saptamani, imi gasea careva cadavrul dupa un raft pe undeva.

Dupa vreo 1 luna, vine careva de la henkel, avea o functie peste cel care m-a recrutat. Eu atunci am iesit la o cafea, am carat si fugit printre raioane, am pus am tras de 3 ore fara nici macar sa ma duc la wc.
Simteam ca trebuie sa iau macar cateva minute pauza ca ma ard mainile de la atata ridicat, urcat,carat, si trebuie un pic de aer. Ies afara la cafea, vine marele domn sa faca inspectie. Nu trecusera nici 10 minute, de cand am plecat si m-am intors, pe cand am venit inapoi, deja nu mai era acolo. Lasa mesaje la astia din magazin ca sunt un lenes, ca ma cauta de jumatate de ora, ca imi bat joc de locul de munca, si ca sa am mare grija daca mai doresc sa lucrez aici.

Atata o si trebuit, am sunat la conducere, am zis ca le doresc succes in viata,de maine nu mai vin. PA baeti.
Daca nu erau atunci niste circumstance foarte urate in viata mea, nu as fi acceptat nici in 1000 de ani asa ceva.

Nu am sfaturi pentru conducere, ei traiesc in lumea lor. As putea da destule exemple,dar am scris si asa destul.

Full time - Merchandiser - Cluj-Napoca
Perioada de munca este de mai putin de un an.

O companie in care oricine si-ar dori sa ajunga.
Impecabila.

08.12.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Super echipa. Implicare maxima. Atitudine. Respect si prietenie.

Poti acumula experienta

27.08.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Pachet motivant, echipa prietenoasa

Experienta Henkel, divizia de cosmetice

15.07.2015 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Asigurarea medicala
Plata salariilor la timp

Oferte care ti s-ar potrivi

Marketing divizia cosmetice. Un mediu foarte stresant si prost remunerat.

16.06.2015 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Am avut un business overview foarte mare.