• Site: www.hpe.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Hewlett Packard Enterprise

26.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
Flexibilitatea programului si cam atat.

Contra
- managerii sunt pusi doar pe prietenii;
- nu se practica avansarea unor colegi pe pozitii de manager (desi asa este politica interna) ci sunt adusi manageri din alte companii (o managera destul de mare din RO - care este cea mai incompetenta persoana posibila - si-a adus o buna prietena dintr-o alta companie pentru postul de manger, desi directorul hpe din alta tara sugerase sa se avanseze intern;
- daca pupi esti consider a great asset to the team (am doi colegi care NU fac absolut NIMIC si sunt considerati foarte importanti pentru echipa, chiar au primit si recognitions;
- managerii nu prea comunica mai departe anunturi foarte importante (anunturi despre pozitii deschise, boli contagioase, etc)
- salarii destul de mici;
- taierea salariilor pe perioada pandemiei (Dar nu se renunta la locurile de parcare pe care managerii si le-au inchiriat - desi sunt tinute efectiv degeaba din moment ce ei nu prea vin la birou)
- maririle de salariu sunt foarte mici;
- daca ai o oarecare senioritate esti dat afara ca ultimul gunoi (acum aducand mai mult oameni fara experienta)
- nu se tine cont de recomandarile interne;
- managerii nu tin cont de parerea angajatilor;
- unii manageri sunt foarte aroganti (am avut parte de un episod mai "urat", o managera ce discuta cu anumite persoane le-a raspuns intr-un mod foarte urat cu "mucles" - aceasta idioata fiind extrem de aroganta si incompetenta de altfel)
- in mare parte sunt MANAGERE in companie, barbatii nu pot fi manageri din nu stiu ce motive;
- ti se promit anumite traininguri, dar n-o sa ai parte de ele NICIODATA;
- ti se cere lunar sa donezi bani pentru diferite cauze;
- daca ai o problema cu un coleg care nu munceste si treaba ta sta pe loc din cauza lui ti se cere "sa fii mai tolerant";

Sfatul meu pentru aceasta conducere incompetenta ar fi sa revizuiasca managerii prezenti deoarece sunt total depasiti, incompetenti, nesimtiti si NECALIFICATI!!! Da, necalificati, managera mea NU prezinta in cv nicio pozitie de leader, DAR este prietena buna cu managera aia care a spus "mucles" in fata mai multor angajati. Eu una inteleg foarte bine de ce compania este in pierderi, datorita acestor prosti pusi pe pozitii inalte! NU RECOMAND ACEASTA COMPANIE!!!

Angajat - Full time - Bucuresti - Business analyst
Perioada de muncă: 3-4 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Se poate si mai bine

21.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
Mediu de lucru lejer si colegi ok
Posibilitate de WFH
Este un loc bun de dezvoltare, mai ales pentru studenti sau pentru persoane care sunt la primul sau al doilea job
Beneficii decente

Salarii sub medie

15.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
Wfh 100% in pandemie, dar si inainte min4zile/luna

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

mediu de lucru ok, pozitii de nivel mediu

06.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
implicare in dezvoltate

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

HPE

05.10.2020 - Fost angajat 2017 - Full time

Pro
Salariul e platit la timp.
Daca esti softist si vrei s-o freci la greu - e firma potrivita. Poti sa nu vii cu zilele la birou, daca vii la birou poti sa dormi (la propriu!) si nu te deranjeaza nimeni. Daca ai chef sa lucrezi - lucrezi, daca n-ai chef, poti sa faci orice altceva. Poti sa vii la 12 la birou, sa stai s-o freci 2 ore la discutii/cafele/etc., dupa care poti pleca si nu te intreaba nimeni nimic.

Locuri de muncă
Vitesco Technologies