• www.honeywell.ro

Evaluari companie Honeywell Romania

Un start bun in cariera

16.11.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- te plimbi in toata lumea daca ai timp si disponibilitate, sunt f multe deplasari pentru doritori
- daca esti o persoana cinica /meschina sau manipulatoare atunci esti in mediul propice
- daca vrei sa devii un sef anarhist , ai de muncit putin, dar e mediul propice
- te poti afirma usor , nu sta nimeni mai mult de 1 an pe acolo
- daca vrei sa faci cariera in domeniu IT dar fara sa stii IT, aici se poate , trebuie doar sa compensezi cu abilitatile de comunicare, pun accent pe ambalaj
- daca esti tacut si nu ai nici abilitati de comunicare, trebuie neaparat sa nu ai pretentii financiare sau de avansare sau de proiecte interesante poti face fata comparativ cu alte medii
- primesti oferte bune daca stai la ei 6 luni
- inca sunt pioneri in domeniu pentru ca sunt de 3 ani , si domeniul deabea acum se dezvolta

Contra
- multe pile bagate sau persoane carismatice care se inteleg bine cu managerii care dau feedback si care bulesc proiectele , dar primesc feedback bun apoi ;cred ca aici 90% cedeaza dupa nedreptatea asta
- daca esti om normal cu principii normale, nu ai cum sa inghiti mai mult de 6-12 luni prostiile astea
- nu platesc ore suplimentare decat in conditii deosebite si te vrajesc apoi
- nu este un mediu orientat spre dezvoltare IT, e o incercare facuta de oameni care nu au facut IT (partener, manageri si chiar si o parte din solution arhitecti), deci nu au cum sa gandeasca tehnic

Managerii trebuie sa abordeze profesionist lucrurile, sa fie manageri si nu sefi , eventual si leaderi insa asta cam presupune sa plece niste nume grele de acolo si e putin probabil, dupa ce au facut in trecut ca sa avanseze.

Full time - Bucuresti

E ok ca si mediu ca sa ti faci experienta.

14.11.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Salariu, management, beneficii.

O companie excelenta pentru a te dezvolta rapid.

06.11.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
Ideile iti sunt ascultate si de cele mai multe ori puse in practica

Perfect pentru studenții la început, prost pentru muncitorul de rând.

05.11.2018 - Angajat Util (5)

Pro
- Dacă nu ai nici un fel de studii și nu găsești muncă cu contract pe nicăieri, iar dacă vrei să muncești până te lasă spatele, atunci aici e locul tău.

Mediu de lucru ok

31.10.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- program flexibil
- colegi ok, tineri
- oportunitati de invatare
- manager strain ok

Operator service center
beneficii, colegi
Online Marketing Analyst
salariubonusurireduceri de angajatparcaretelefon/laptopfructe + cafea + apa
Legal adviser
Activitate dinamica, diversitate la locul de munca in ceea ce priveste relationarea cu tipuri ...
Inginer productie
Electrician