• www.honeywell.ro

Evaluari companie Honeywell Romania

Opinie total negativa

23.02.2018 Util (8)

Pro
O multinationala care prin angajatii ei a scazut drastic imaginea in ochii mei

Contra
Aveam o parere exceptionala legat de Honeywell pana cand dupa interviul telefonic care a durat 35 de minute tipul de la HR imi spune ca voi fi contactata dupa o saptamana pt raspuns lucru care nu s-a intamplat. Dupa o luna ma suna o alta persoana de la HR sa-mi propuna alta pozitie similara, accept totusi sa ma prezint in ziua si ora stabilita iar timp de 35 de minute nu apare nimeni. Vin cu chiu cu vai 2 indivizi sa ma preia, vizibil deranjati de situatie care au transformat interviul intr-o mare batjocura purtandu-se de parca am venit la cersit de job. Sunt profund dezamagita de oamenii din companie si ma bucur ca nu am ajuns sa am astfel de colegi.
Parerea mea este ca se considera o firma prea mare ca sa mai puna pret pe oameni tratand cu aroganta potentiali angajati
Nu recomand !!!

Mai multa organizare in procesele de recrutare iar daca managerii\ team leaderii au programate interviuri, sa aiba bunul simt sa se prezinte. Cu totii reprezentam imaginea firmei in care lucram iar imaginea prezentata mie a fost una total negativa.
Clar nu recomand!!!

Bucuresti

Honeywell, un angajator corect.

22.02.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Posibilitati de crestere salariala, se situeaza la nivelul pietei, desi a pierdut un pic in fata concurentei si acum incearca sa revina.

O companie pe care nu o recomand

09.02.2018 - Fost angajat Full time Util (16)

Pro
Companie mare, de renume, cunoscuta printre multinationalele de top, ar fi dat bine in CV daca ramaneam pe o perioada mai indelungata.

Experienta destul de buna.

09.02.2018 - Fost angajat Full time Util (15)

Pro
-traininguri
-program

O companie ce isi pretuieste angajatii

08.02.2018 - Fost angajat Full time Util (13)

Pro
Salariu, beneficii, evaluari anuale

Senior Associate
Mediu ok, dinamic
Team Manager
Am învățat multe, până s-a schimbat managementul.
Mediu de lucru relaxat, autonomie si putere de decizie.
Software developer C++
Trainee